Jak přežít vztek, zlost a agresi

Jak přežít vztek, zlost a agresi Originální název: Jak přežít vztek, zlost a agresi

Grada - 2004
ISBN: 80-247-0818-3

Grada (2004) 80-247-0818-3 154

Vztek, hněv, zlost a agrese jsou přirozené lidské emoce, o kterých jsme však zvyklí přemýšlet téměř výhradně v negativních souvislostech, negativními, dokonce přímo destruktivními se tyto duševní stavy stávají tehdy, vymknou-li se naší kontrole. V publikaci renomovaného psychologa prof. Jara Křivohlavého je uvedeno několik osvědčených a v praxi ověřených postupů, které budete moci využít při vyrovnávání se s negativními zážitky, jako jsou urážky, ponížení, pomluvy, podrazy, popřípadě znásilnění.Publikace vám pomůže chápat hněv a zlost jako signál ke změně toho, s čím jste nespokojeni, jako výzvu k tvořivému a konstruktivnímu řešení nepříjemné situace, jako šanci k odpuštění, a především jako varování před tím, aby se tyto emoce neproměnily v nenávist.Kniha může být vodítkem nejen pro širokou veřejnost, ale i pro profesionální psychoterapeuty a terapeutické skupiny. (Založil/a: sestrad)