Originální název: The Treatment

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-864-9

Domino (2013) 978-80-7303-864-9 384
Domino (2004) 80-7303-187-6 384

Byla to taková klidná vilová čtvrť. Idylka skončila ve chvíli, kdy byli v jednom domě nalezeni spoutaní manželé, zmlácení a vyčerpaní po několika dnech bez jídla a pití. Ale to nejhorší zjištění mělo teprve přijít: jejich syn zmizel beze stopy.
Případu uneseného dítěte se ujímá detektiv inspektor Jack Caffery. Když je krátce poté nalezena chlapcova mrtvola, Caffery pochopí, že při tomto pátrání bude muset sáhnout na dno svých sil. Důvodem není jen brutální povaha pachatelova jednání, ale také skutečnost, že s touto tragédií je nepřímo spojena i událost z jeho vlastní minulosti.
A jak se Caffery noří hlouběji a hlouběji do zlověstné pavučiny vrahových činů a snaží se udržet ve svém vlastním životě aspoň jakýsi řád, vyplynou na povrch odhalení tak hrůzná, že by se nemohla odehrát snad ani v tom nejšílenějším snu... (Založil/a: malc8k)

Mo Hayder Mo Hayder
*01.01.1962

Lecter
  12. 8. 2015, 21:09
Tak asi bych to zhodnotila tak nějak dvakrát.Nedoporučuji maminkám,citlivým povahám a mně.Nějak mi to nedělalo dobře.Je to sice vymyšlené,ale dost blízké skutečnosti.Prostě tohle se děje a radši na to ani nemyslet.

No a když to zhodnotím jako knihu a odmyslím si pocity,tak hodně dobře napsané.Zajímavá zápletka,napínavé po celou dobu.Líbilo se mi spojení případu s Jackovým životem.Taková ta kniha,která vás žene ke konci rychlým tempem.A po dlouhé době vydařený závěr.Chtělo by to napsat super knížka,ale fakt mi to teď nejde,divný pocit.
illy
  22. 8. 2013, 10:38
Parádní detektivka která nedá vydechnout. Všechny veselé kratochvíle záporáků jsou zastoupeny: prznění dětí, vražda, i nějaké to znásilněníčko. A kvalitní závěr. Až se ani nechce věřit že to napsala ženská. Doporučuji.
maurarita
  27. 7. 2015, 16:14
Úžasná detektivka ,drsná ,bestiální ,sadistická . Děj je dobře vystavěný ,napínavý , dochází k nepředvídatelným zvratům ,nejsou zde žádná hluchá místa, ale nic pro slabé žaludky.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:33
Byla jsem rozhodnutá pro tři hvězdičky. Po přečtení Ptáčníka a srovnání s ním, mě kniha, v podstatě celý prostředek, dost nudila. Měla jsem pocit, že autorka odbíhá od hlavního tématu k různým jiným záležitostem a to mi dost vadilo. Ale posledních 100 stran byl tedy jeden velký nářez, kdy se ve mně zmítaly pocity hnusu, odporu, lítosti, vzteku a dokonce došlo i na slzy. Zkrátka jedna velká šílenost, která je ale, bohužel, tvrdou realitou, žádná science fiction. Na konci jsem čekala ještě jedno rozuzlení, které ovšem nepřišlo, i když..... vlastně ano. A jak už padlo i v několika komentářích níže, doporučuji nejdřív přečíst Ptáčníka, je zde dost velká návaznost, týkající se soukromí detektiva Cafferyho.
cravatta
  25. 7. 2015, 9:26
Oblíbila jsem si knížky, kde jsou hlavní postavy dominantní drsní chlápci jako v případě u Jacka Cafferyho nebo u Harryho Holea z detektivek od Jo Nesba. Pečovatel je perfektně propracovaná detektivka od které se člověk nedokáže odtrhnout. Jsem zvědavá na další díl a Mo Hayder skládám poklonu.

Ještě můžu doporučit stejnojmennou filmovou adaptaci, tu jsem taky musela rozdýchávat.
MMacicekk
  11. 7. 2015, 13:16
Pečovatel mě bavil snad ještě víc než Ptáčník, drsné čtení, nic pro slabší povahy. A konec, ten byl výborný. Doporučuji.
diddu23
  5. 11. 2016, 19:36
Tato knizka byla napinava snad po celou dobu...ty pasaze kdy autorka na konci kapitoly prida nejakou zapletku,kterou nedoresi a resi ji az v dalsi kapitole, byly vazne na facku, a clovek musel porad cist. Ale byly i chvile,kdy jsem myslela ze knizku i zahodim, opravdu nic pro citlivejsi povahy. Jen mi trosku vadil ten maly spoiler na prebalu knizky, to mi ubralo z napeti,tak pro prvnich sto stran.
ferdafs
  18. 10. 2016, 17:49
Obsahuje spoiler spoiler Trošku mi vadilo že jsem se nedozvěděl PROČ to vlastně Pečovatel dělal, musím se spokojit poute s tím, že byl nemocný, ale za to já můžu dát o hvězdičku míň ;)