Koniec lásky

Profil knihy je v jiném jazyce

Koniec lásky

Matica Slovenská - 2010
ISBN: 80-70908-48-8

Matica Slovenská (2010) 80-70908-48-8 296

Literárny historik. textológ a publicista Michal Gáfrik sa od začiatku svojej tvorivej činnosti zameriaval najmä na výskum problematiky slovenskej literatúry z konca 19. a začiatku 20. storočia a tvorivé iniciatívy.
Objavná antológia po prvý raz ucelene prezentuje prozaické majstrovstvo básnikov Slovenskej moderny. Značná časť tu publikovaných noviel a próz (Janko Jesenský – Koniec lásky. cestoval som na Štedrý večer.... Ivan Gall – Na Dušičky. Precitnutie.... Ľudmila Groeblová – On. Ivan Krasko – Rozchod. Svadba. Almužna. Udalosť.... Vlado Hurban – Sólo. Hrôza. Pán Gašpar... Kosorkin – Vytriezvenie. Stará matka. Martin Rázus – Rozprávka. Odrobinky. Na drevo. keď srdce nedbá skamenie.... Vlado Hurban ) doteraz knižne nevyšla. resp. pokiaľ sa tak stalo. bolo to po smrti autora. Čiastočnou výnimkou sú len vybrané novely Jesenského a väčšinou i Krasku. ktorých texty vyšli neskôr. viac-menej za spolupráci ich autorov.