Mucholapka

Profil knihy je v jiném jazyce

Mucholapka
Originální název: Mucholapka
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Slovart - 2010
ISBN: 978-80-8085-937-4

Slovart (2010) 978-80-8085-937-4 304

Od vraždy Cley Petresku ubehol presne rok. Opäť bolo leto, opäť boli prázdniny a ľudia sa tešili na dovolenky a zaslúžený oddych pri vode. Na oddelení vrážd sa nikto netešil a odniesť dovolenkový lístok šéfovi sa každý bál. Naozaj vtedy nebol vhodný čas na záhaľku, práce bolo vyše hlavy. Prišlo obdobie Beštie a muž vraždiaci staršie ženy priamo v ich bytoch ich zásoboval prídelom stále nových a nových prípadov. V jeho tieni sa pohyboval aj iný muž a nebyť toho, že pracovali v rovnakom období, a nebyť toho, že Ondrej-Beštia bol o niečo pracovitejší, bol by aj on zožal slávu najmasovejšieho vraha v histórii Nášho Mesta. Nezožal. Flákal sa a zostal druhý. No i keď zavraždil iba päť žien, aj tak napísal celkom pekný príbeh a chlapci zo starej vraždárskej partie o ňom rozprávali vždy, keď sa stretli na pive a nostalgicky spomínali na staré časy. Krauz nespomínal, Krauz zúril, lebo jemu šéf dovolenku podpísal, a tým sa to vlastne všetko začalo...

nonahex
  2. 1. 2016, 10:53
Kniha priamo nadvazuje na knihu Mucha a vyrazne ju doplna. V podstate by tieto dve knihy mohli byt oznacene ako cast 1 a 2. Ale aby to nebolo take jednoduche, pocas Mucholapky sa odohrava aj Bestia. Osobne som cital najskor Bestiu, potom Muchu a Mucholapku. V tejto knihe sa dej dost s Bestiou prelina a dokonca maju rovnake pasaze (trochu si autor ulahcil robotu, ale dava to zmysel)
Narozdielvod Muchy, tejto knihe nic nechybalo, mala vsetko co som ocakaval a bez vycitiek davam 5 hviezdiciek.
Inak s Bestiou ma niektore podobne rysy, ale nie je taka bestialna, prave naopak, takze z popisu vrazdy Vam nezostane zle.