Sprisahanie v Ríme

Profil knihy je v jiném jazyce

Sprisahanie v Ríme

Slovart - 2006
ISBN: 978-80-8085-993-0

Slovart (2006) 978-80-8085-993-0 328

Historický triler, zasadený do obdobia roku 609. Popisuje dobrodružstvá Aelrica, mladého britského duchovného a jeho učiteľa, kňaza Maximina. Aelric je vznešeného pôvodu, ale zomrel mu otec, musel sa odlúčiť od ženy, ktorú ľúbil, a prišiel o dedičstvo, ale zaumienil si získať späť všetko, čo stratil. Maximin je misionár, ktorý sa rozhodol obracať pohanov na pravú vieru. Obaja prídu do Ríma, ktorý už nie je slávnym centrom impéria. Všade sa prejavuje hrozný úpadok. Mesto sužujú bandy zlodejov, vrahov a násilníkov a obaja hrdinovia sa dostávajú do mnohých dobrodružstiev a intríg, kde im ide o holý život. Je to historický román, písaný sviežim novinárskym štýlom, plným napätia a nečakaných zvratov, ktorý nás zavedie do najtemnejšieho a nie veľmi známeho obdobia histórie.

Anglický autor Richard Blake vydal niekoľko básnických zbierok a kníh literatúry faktu. V rokoch 1990 - 1992 žil v Prahe a pôsobil ako poradca predsedu vlády.

Richard Blake Richard Blake

pottergirl4
  4. 12. 2014, 22:12
Tuto knihu neviem docitat. Je mi luto, ale vobec ma nezaujala. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxcxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx