Príručka pre opatrovateľky chorých v domácom prostredí (vybraté kapitoly)

Profil knihy je v jiném jazyce

Príručka pre opatrovateľky chorých v domácom prostredí (vybraté kapitoly)

Príroda - 2010
ISBN: 978-80-07-01847-1

Príroda (2010) 978-80-07-01847-1 48

Nepochybne sa už každý z nás ocitol v situácii, keď potreboval pomoc. Obviazať ruku, poradiť pri rozhodovaní, premiestniť nábytok či utešiť v žiali. Medzi nami je však veľa takých, ktorí sú odkázaní na nepretržitú pomoc a v mnohých prípadoch i cudzích ľudí. Chorí, zdravotne postihnutí či starí ľudia by boli bez pomoci častokrát veľmi zraniteľní. Morálnou povinnosťou človeka je zabezpečiť ľuďom závislým od jeho pomoci dôstojný život a zmierňovať ich utrpenie.
Príručka, ktorú práve držíte v rukách, prináša rady, ako postupovať pri starostlivosti o ľudí odkázaných na pomoc. Obsahuje dôležité informácie týkajúce sa rôznych stupňov starostlivosti a jednoznačné pokyny na zabezpečenie základných životných potrieb opatrovaných. Nájdete v nej odporúčania na denné činnosti, ale aj veľmi dôležité spôsoby komunikácie a súvisiace základy psychológie.

Publikácia vychádza s odporúčaním Slovenského Červeného kríža

#zdravie