Krajinka s koníkom

Profil knihy je v jiném jazyce

Krajinka s koníkom

Perfekt - 2010
ISBN: 978-80-8046-459-2

Perfekt (2010) 978-80-8046-459-2 48

Krajinka s koníkom je knižka pre deti z cirkusového prostredia. Obrázky zo života starého klauna sa prelínajú s príbehmi cirkusového koníka. Ich priateľstvo dopĺňa dievčatko, ktoré túži byť krasojazdkyňou a stará hruška, ktorá sa na všetky udalosti v mestečku díva „z nadhľadu,“ v pokornej úcte k životu. Príbehy sa navzájom prelínajú. Komorný príbeh cirkusového koníka je paralelou s osudom detí v mnohých súčasných rodinách. Rodičia nie sú spokojní s jeho výkonmi, hanbia sa za neho. Koník prežíva traumu z toho, že pre otca cirkusového žrebca je dôležitejšia sláva a vysoké výkony, než porozumenie a láska. Túži byť stále malým koníkom, ktorému mama šepká do hrivy slovíčka. Bojí sa byť dospelým, stratiť materinskú lásku. Nakoniec aj on vďaka svojim priateľom pochopí, že z každého mláďatka musí vyrásť dospelák, ako zo semienka vyrastie strom. Knižka Krajinka s koníkom je oslavou života a krásneho vzťahu ku všetkým živým aj zdanlivo neživým bytostiam. Aj o tom, že vzájomný dobrý vzťah a láska nás robí lepšími.