Najvyššie vrchy - Prírodné krásy Slovenska

Profil knihy je v jiném jazyce

Najvyššie vrchy - Prírodné krásy Slovenska

Dajama - 2010
ISBN: 978-80-89226-32-0

Dajama (2010) 978-80-89226-32-0 128

V rámci novej edície Prírodné krásy Slovenska sme pripravili aj druhý titul – publikáciu Najvyššie vrchy. Hneď na úvod treba poznamenať, že prívlastok „najvyššie“ sme nebrali doslovne. Ak by to totiž bolo tak, celá kniha by bola len a len o vrchoch Vysokých Tatier. Našou snahou však bolo predstaviť najvyššie vrchy všetkých slovenských pohorí, ktoré dosahujú nadmorskú výšku minimálne 1 000 m. A pretože sme výber ešte zúžili na vrchy, na ktoré vedú značkované turistické chodníky, výsledný počet takto definovaných vrchov dosiahol číslo 32. Samozrejme, že v publikácii takéhoto typu nemôže chýbať najvyšší vrch Slovenska – Gerlachovský štít. Hoci naň nevedie značkovaný turistický chodník a možno sa naň dostať len v spoločnosti horského vodcu, zaradili sme ho do konečného výberu, pretože absolútne najvyšší vrch doňho jednoducho patrí. Spolu s ním sme dospeli k magickému číslu 33.