Ako si zachovať mladosť

Profil knihy je v jiném jazyce

Ako si zachovať mladosť

Noxi - 2010
ISBN: 978-80-8111-025-2

Noxi (2010) 978-80-8111-025-2 208

Človek sa rodí s telom naprogramovaným na dlhovekosť a má v sebe potenciál životnosti 120 rokov , tvrdí autor tejto knihy. Od spôsobu, ako so svojím telom zaobchádza, závisí, či zostarne v zdraví, alebo ochorie a predčasne umrie. Čas zo svojho ideálneho životného konta si však dennodenne odpisujeme nevhodným stravovaním, nedostatkom pohybu a deštruktívnymi myšlienkami. Pritom je v našich silách, aby sme tieto škodlivé návyky a spôsoby zmenili – veď starnutie je proces a iba my rozhodujeme o tom, či sa v priebehu neho stávame skúsenejšími, zrelšími a múdrejšími, alebo len vráskavými, chorľavými a ubitými. Kurt Tepperwein zhromažďoval svoje skúsenosti vyše 30 rokov. Zhrnul všetky faktory, ktoré podľa jeho znalostí rozhodujú o ľudskom zdraví. Sú to: výživa, vitamíny, acidobázická rovnováha, úloha myšlienok, liečivá sila pohybu. Ak vo svojom živote budeme tieto poznatky uplatňovať, ovplyvníme tak nielen to, akí starí sa budeme cítiť, ale aj svoj faktický biologický vek, čomu bude zodpovedať stupeň nášho zdravia a vitality. V takom prípade bude číselné vyjadrenie nášho veku len cifrou vyplývajúcou z rodného listu.