Veselo a s láskou o autizme

Profil knihy je v jiném jazyce

Veselo a s láskou o autizme

EUROPA - 2010
ISBN: 978-80-89111-54-1

EUROPA (2010) 978-80-89111-54-1 112

Čo napísali o knihe Veselo a s láskou o autizme: „O autizme som sa dozvedel viac, než z hociktorej odbornej knihy, ktorú som doteraz prečítal. Pri čítaní som sa smial i plakal.“ (psychológ) „Nedokážete si predstaviť, ako veľmi zodpovedajú moje vlastné skúsenosti týmto príbehom.“ (diagnostik špeciálneho vzdelávania) „Takmer by som prisahal, že to sú opísané prípady z mojej praxe – túto knihu som si zamiloval.“ (pediater) „Veselá časť knihy ma potešila a tá dojímavá ma naplnila hrdosťou.“ (rodič autistického dieťaťa) „... Musím otvorene priznať, že moje obavy z vyučovania autistického dieťaťa podstatne zoslabli. Táto kniha mi naozaj otvorila oči.“ (učiteľ) „Než som si prečítal túto knihu, nevedel som o autizme nič. Pokladám ju za veľmi milú a láskavú.“ (rodič „normálneho“ dieťaťa) R. Wayne Gilpin, ktorý zostavil túto knihu, je otcom Alexa, šestnásťročného autistického mladého muža. Wayne je bývalým prezidentom a tajomníkom Americkej autistickej spoločnosti. Ako autor sa profesionálne venuje vzdelávaniu a publicistike.