Vesmírni piráti

Profil knihy je v jiném jazyce

Vesmírni piráti

EUROPA - 2010
ISBN: 978-80-89111-35-0

EUROPA (2010) 978-80-89111-35-0 144

Začítajte sa do vesmírnej odysey mimozemského chlapca Luku a spolu s ním navštívte množstvo najrozmanitejších planét, spoznávajte prečudesné bytosti a zažijete skutočne nevšedné dobrodružstvá. Malý Luka sa na svoju napínavú púť nevydal dobrovoľne. Uniesli ho tí najnešikovnejší a najzadubenejší piráti, akí kedy brázdili hviezdnu oblohu. Napriek všetkému sú však presvedčení, že patria k tým najstrašnejším hrdlorezom v dejinách a ich kapitán Skazimor o sebe dokonca s obľubou: "Ja som najstrašnejší pirát siedmich galaxií. Moje meno si s hrôzou opakujú všetci piloti vesmírnych korábov, s úzkosťou sa prežehnávajú všetci cestujúci na medziplanetárnych tratiach a s ním sa zo sna strhávajú deti i malé psy." V skutočnosti skazia všetko, na čo len siahnu a každý z ich „skvelých" nápadov ženie popletenú posádku od jednej katastrofy k druhej. No za žiadnych okolností nestrácajú optimizmus, pretože túžba po sláve a bohatstve nepozná hranice. Osudy našich hrdinov navždy zmení možnosť získať slávny pirátsky Poklad siedmich kapitánov. Na túto bájnu korisť si však brúsia zuby aj mnohí iní dobrodruhovia. Aj Krásavec Tonny, Prefíkanec Mudry i skutočný postrach vesmíru Bleskový Pedro sa pustia do šialenej naháňačky vesmírom. Skazimor a celá jeho posádka veria, že to budú práve oni, kto sa zmocní najväčšieho bohatstva vesmíru.