Originální název: Die Bruderschaft der Runen

Euromedia Group - 2015
ISBN: 978-80-242-4826-4

Euromedia Group (2015) 978-80-242-4826-4 576
Knižní klub (2007) 978-80-242-1823-6 573

Poté co spolupracovník spisovatele Waltra Scotta narazí v klášterní knihovně na záhadnou část starého rukopisu napsaného runami a krátce nato je nalezen mrtev, dají se do pohybu velmi znepokojivé události. Úmyslně založený požár v knihovně, vražda Scottova mentora, jenž mu prozradil existenci tajné sekty navazující na tradice „zlých" druidů, i několik pokusů připravit o život jeho samotného utvrdí sira Waltra v rozhodnutí pustit se do pátrání na vlastní pěst. Přitom však narazí na neproniknutelnou hradbu mlčení.
Jaké prastaré tajemství skrývají mnichové v kelském opatství? Co znamená zlověstná mečová runa, s níž se sir Walter a jeho synovec Quentin setkávají od chvíle, kdy se neohroženě snaží odhalit tajuplný příběh? Jaká neblahá kouzla se odehrávají na nedalekém obětišti, kde se scházejí podivní „zakuklenci"? A co tají královský inspektor, kterého vyslali z Londýna, aby případ vyšetřil?
Události, jejichž původ spočívá v dávné minulosti, se nezadržitelně řítí vpřed...

CarolineS
  13. 9. 2012, 18:08
Tak tohle byla podle mě velmi slabá parodie na knihy formátu Šifra mistra Leonarda. Víc se snad nedá napsat.. Pro nenáročné čtenáře možná dobrá oddechovka, ale těm co přečetli minimálně Ivanhoea, je Waltera Scotta upřímně líto.
moonchild
  15. 8. 2013, 14:19
Velmi zajímavá a čtivá kniha.Zaujalo mě na ní že spisovatel do příběhu začlenil mého oblíbence Waltera Scotta a město Edinburgh.Fakt výborná kniha.
nečik
  26. 10. 2011, 5:44
Celou knihu jsem sice přečetl vcelku rychle, ale pořád mi tam něco chybělo. Nedokážu to popsat. Bohužel to je na 3 hvězdičky.
Barca9358
  14. 9. 2016, 22:29
Když jsem četla informace na přebalu knihy, začala jsem se bát, že půjde o něco na způsob Jména růže, což se naštěstí nepotvrdilo. Kniha mi přijde jako celkem dobrý pokus o detektivku s magickými prvky, nemůžu ji zařadit mezi skvosty, ale ani mi nepřijde jako vyloženě béčková, přestože hrdinové se vždy nějakým neuvěřitelným způsobem zachránili a celkové rozplétání zápletky je postaveno na dost chatrné konstrukci - nelogické zvraty a správné dedukce hrdinů rozplétajících záhadu, přestože nemají téměř žádné informace, které by je k daným závěrům mohly dovést. Líbilo se mi, že je děj vsazen do Skotska, ale občas mi vadil autorův styl psaní a neustálé opakování vět typu: před dávnými věky, za dávných dob, prastará magie, prastaré tajemné doby apod. A taky nerozumím, proč autor použil za jednu z hlavních postav Waltera Scotta.
Faltuska
  25. 5. 2013, 10:19
Khihy podobného ražení mám velmi ráda, ale tohle nebylo nic extra. Zajímavý náměť, ale nebyl plně využit. Styl psaní mě taky přímo nenadchl, ale i tak, kniha nebyla špatná :) Bavila mě.
Lauviah
  4. 10. 2015, 16:57
Jak se říká nesuď knihu podle obalu tak tohle bylo naopak.Obal tajemný a zajímavý kniha už tak moc ne.Knihu jsem dost odkládala.Záhada se řešila moc dlouho a pořád dokola.Takže víc jak dvě hvězdičky opravdu ne.A to jen díky Walterovi Scottovi.
Ilmatar
  8. 12. 2014, 10:15
Velice hloupá kniha, přeskakovala jsem celé stránky, protože jsem se neustále nedočítala nic nového a pořád bylo omíláno to stejné od začátku až do konce. Kdyby se v závěru knihy událo něco neuvěřitelného, tak aspoň jednu hvězdičku dám, ale bohužel. Chudák Walter Scott, ten se musel obracet v hrobě. Podle mého velmi nepovedené dílo.
elza
  3. 6. 2011, 13:27
Knížka, ketrá vás chytí hned na začátku a nepustí až do konce. Stále nevíte jak to dopadne, v jednu chvíli si myslité, že to bude tak, ale v zápětí se to zase mění. Hodně čtivá knížka