Stahovač

Originální název: Skinner

Polaris - 2004
ISBN: 80-7332-048-7

Polaris (2004) 80-7332-048-7 366

Vítejte na Spatterjay-kde náhlá smrt je normálním způsobem života. Na odlehlou planetu Spatterjay přijíždějí tři pasažéři s velice rozdílnými úkoly. Janera tam posílá kolektivní mysl inteligentních sršňů ; Erlin přijíždí hledat starého námořního kapitána, který by ji naučil žít; a Keech - sedm set let mrtvý - má nevyřízené účty s jedním notorickým zločincem. Spatterjay je vodní planeta, kde lidská populace žije v bezpečí Dómu. Pouze Hoopeři , napůl nesmrtelní, se mohou pohybovat mezi hrůznými, nenasytnými formami místního života. Tam někde venku je i samotný Jay Spatter Hoop . Agent Keech ví, že nedojde pokoje, dokud tohoto legendárního renegáta nepožene k spravedlnosti za kruté zločiny spáchané před několika stoletími při Pradorských válkách. Keech netuší, že Hoopovo tělo pobíhá kdesi po opuštěném ostrově, zatímco živá hlava se vozí zavřená v truhle na lodi jednoho starého kapitána. Neví ani to, že nejkrutější Prador ze všech se chystá planetu navštívit a zahladit důkazy svých válečných zvěrstev. To všechno znamená, že v této chaotické vodní krajině brzy propukne opravdové peklo. (Založil/a: kuburumba)

Dumbicek
  10. 11. 2016, 11:54
Tak tahle kniha mi vůbec nesedla. Na mě měla kniha moc postav, které jsem byla schopná zařadit až za půlkou knihy. Ovšem konec knihy se mi líbil. Začtení mi trvalo dost dlouho a to až vlastně na konci knihy.