Stín Thovta

Stín Thovta Originální název: Der Schatten von Thot

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2017-8

Knižní klub (2008) 978-80-242-2017-8 397

Druhá kniha série Sarah Kincaidová.

Londýn v roce 1883.
Mladá archeoložka Sarah Kincaidová žije v ústraní v Yorkshiru, poté co její milovaný otec záhadným způsobem přišel o život při vykopávkách v Alexandrii. Nečekaně ji navštíví strýc doktor Mortimer Laydon, který ji z pověření královského domu žádá, aby ho neodkladně doprovodila do Londýna. Bestiální série vražd mladých žen tam už celé týdny otřásá chudinskou čtvrtí Whitechapel. Na místech činu se nachází mysteriózní hieroglyf - nakreslený krví oběti.
Zatímco Scotland Yard stojí před záhadou, Sarah okamžitě poznává, že jde o symbol staroegyptského boha Měsíce Thovta. Toto znamení používá i Egyptská liga - vědecké sdružení, kterému předsedá anglický následník trůnu Albert Victor. Je snad liga zodpovědná za vraždy z jeho pověření? Vězí za brutálními zločiny šílený jednotlivec, nebo jde o spiknutí, které se obrací proti celé říši? Jak je to s tajemnou černou drožkou, která se vždycky objeví v blízkosti činu? Pověst Koruny je ohrožena a dochází k veřejným vzpourám. Všechny naděje se upírají k Sarah Kincaidové. Dokáže vnést světlo do tmy a vysvětlit stopy, které vedou do starého Egypta? Jakou roli hraje Stín Thovta, ono prastaré kultovní místo v Libyjské poušti, o kterém se mluví v jednom starém proroctví? Skrývá skutečně Knihu Thovta, odkaz boha Měsíce? A proč v jeho jménu umírají lidé tak strašným způsobem?
Sarah se vydává na životně nebezpečnou expedici do tajemné minulosti starého Egypta.

Ra-Amon
  5. 10. 2013, 19:02
U této knihy jsem při hodnocení hodně přemýšlel. První poloviny knihy odehrávající se v Londýně byla naprosto super a bez váhání bych dal pět hvězdiček. Svižný a tajemný a napínavý děj kdy člověk přímo hltá další a další stránky. V druhé části v Egyptě je na můj vkus děj až příliš přehnaný, kdy se hlavní hrdinové pokaždé ze všeho dostanou a vše vyluští, je podobný prvnímu příběhu, téměř bych řekl,že jej autor kopíroval. Druhá část by se spíše hodila do americké produkce Indiana Jones a zde bych dal tři hvězdičky. Takže výsledná mi vychází čtyři hvězdičky,ale rozhodně doporučuji si přečíst, rozhodně se nebudete u knížky plné svižným a akčním dějem nudit.