V pavučině

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Polaris - 2005
ISBN: 80-7332-069-X

Polaris (2005) 80-7332-069-X 360

Nejenom lidé vědí, co je to nenávist...
Teleportace jistého technika rychlostí blízkou světla způsobí na planetě Samarkand termojadernou explozi, která zabije tisíce lidí a úplně zničí rozběhnutý terraformační proces. Zemská centrála vyšle agenta Cormaka, aby případ vyšetřil.
Jelikož však třicet let připojení na síť začíná negativně ovlivňovat Cormakův pocit sounáležitosti s lidstvem, musí se pokusit případ vyřešit bez její pomoci. Naštěstí pořád ještě má svůj inteligentní šuriken - vrhací hvězdici s vlastní osobností - stejně jako bojové androidy třídy Golem a silné spojence ve dvojici drakomanů. Proti němu však stojí vraždící psychopat podporovaný upravenými žoldáky a zabijáckým robotem nazývaným pan Jeřáb.
Na Samarkandu mezitím zavládla třeskutá zima a navíc byla odhalena sabotáž. Hlavním podezřelým je mimozemská entita, která sama sebe nazývá Drak - ten však před očima svědků sám sebe před sedmadvaceti lety zničil. Nyní je objeven mimozemský artefakt střežený obludným zabijákem - ale jak se oba dostali tam, kde teď jsou? A proč byl vlastně zničen runsibl na Samarkandu?
Na tyto otázky musí Cormac najít odpovědi a přitom se vyhnout nechtěné pozornosti ze strany pana Jeřába. Než tento případ skončí, někdo musí být potrestán. (Založil/a: kuburumba)

Balu
  23. 9. 2013, 22:45
Tak jo, beru zpět. Dal jsem knize ještě jednu šanci, neb jsem na ni všude četl samou chválu, a strávil jsem ji tentokrát podstatně lépe.
Kniha popisuje pestrý a zajímavý svět budoucnosti, který rozhodně má co nabídnout. Události v něm jsou propletené a složité do té míry, že dokážou dobře zaujmout a dobře se o nich čte. Stojím si však za tím, že postavy jsou poněkud nevýrazné a nijak nenadchnou, snad vyjma pana Jeřába.
Přesto se tentokrát poohlédnu po dalším pokračování.
Zlatokrt
  28. 10. 2013, 12:24
Po delší době jsem konečně narazil na nějaké to povedené scifi s dobře vymyšleným světem, slušně vykreslenými postavami i čtivou zápletkou s vygradovaným závěrem. Ze svého pohledu celou sérii rozhodně doporučuji, dávám 90%, klikám 5*