Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mosazňák

86%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mosazňák
Autor:
Originální název: Brass Man
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání:
Polaris - 2008
ISBN: 978-80-7332-117-8
Počet stránek: 392
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Polaris (2008) 978-80-7332-117-8 392

Na primitivní planetě Cull, která stojí mimo Řád, honí moderní potulný rytíř jménem Anderson draka. Netuší, že daleko od něho vzkřísil jiný člověk – byť má nyní v sobě víc techniky než člověka – mosazný vraždící stroj jménem ‚pan‘ Jeřáb, aby mu pomohl při podobné štvanici, která však obsáhne mezihvězdné dálky. Když agent Cormac zjistí, že jeho starý nepřítel stále žije, vydá se ho pronásledovat na palubě útočné lodi Jack Ketch. Pro obyvatele Cullu představuje každý den boj o přežití na planetě hemžící se dravými hmyzími monstry, přesto však vytrvávají a pomalu budují průmyslovou základnu, která jim snad pomůže dosáhnout kosmické lodě předků, stále ještě obíhající vysoko nad nimi. Pomáhá jim bytost, která si říká Drak, její motivy jsou však přinejmenším problematické. A jako by to nestačilo, planeta, která tisíce let nepoznala geologickou aktivitu, trpí čím dál silnějšími zemětřeseními. Pan Jeřáb se zatím zarputile snaží uniknout své minulosti, na kterou nedokáže zapomenout, ale ani si ji není schopen řádně vybavit. Proto dál pátrá po příčetnosti, kterou může najít v příštím okamžiku, ale také se mu to nemusí podařit dalších tisíc let... (Založil/a: kuburumba)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Balu
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 11. 2014, 23:42
Váhám mezi 4 a 5*. Děj má tentokrát silný tah, což je dáno jednak svižně podanou honičkou s původem už z předchozího dílu, jednak událostmi, které celý děj logicky doplňují a dost ostře zatřesou celým vesmírem Řádu (Král, Meč a Žnec). Jak navíc název knihy napovídá, Asher (doslova) vytáhl z hrobu pana Jeřába z prvního dílu, takže o zajímavé postavy ani tentokrát není nouze.
Stručněji řečeno, s knihou jsem spokojen, a byť nemá vyloženě otevřený konec, velmi mě zajímá naznačený vývoj celého univerza, takže se zanedlouho poohlédnu po dalším dílu.
SADS
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 10. 2016, 21:00
Z celé série asi nejlepší. Rozhodně se mi moc líbil Pan Jeřáb. Ten měl dostat více prostoru protože je Super.