Dědicové černé vlajky

Dědicové černé vlajky Originální název: Die Erben der schwarzen Flagge

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2328-5

Knižní klub (2009) 978-80-242-2328-5 419

Mocná španělská říše se pomalu rozpadá, ale do Evropy dál proudí poklady z Nového světa. Mezi otroky, kteří za nelidských podmínek dobývají pro kolonizátory stříbro, je i Nick Flanagan. Starý Agnus, kterého vždy považoval za svého otce, mu před svou smrtí prozradí, že ho jako maličkého zachránil na moři a ujal se ho. Předá mu medailon s portrétem krásné ženy a nabádá ho, aby zjistil, kdo byli jeho skuteční rodiče.
Nickovi se podaří uprchnout z tábora, přidá se k bukanýrům a brzy si vydobude místo kapitána. Je pevně odhodlaný nejen objasnit tajemství svého původu, ale také se pomstít krutému guvernérovi, a proto se rozhodne unést jeho dceru a požadovat vysoké výkupné. Na jeho stranu se sice přidávají další a další muži, ale Nick netuší, že proti sobě bude mít nejen nemilosrdného nepřítele, ale také kouzlo voodoo a vlastní srdce.

stepuli
  18. 2. 2014, 18:06
Od knížky jsem velké očekávání neměla, ale velice příjemně mě překvapila. Dobrodružný příběh ve kterém se postupně odkrývá tajemství rodičů hlavního hrdiny.
robin.salomon
  20. 12. 2011, 22:41
Připadalo mi to, jako bych četl Dumasa a jeho Monte Christa, vyloženě odporové to není, ale nečekejte nic světoborného, hodně průhledná zápletka a vyvrcholení :)
Badger
  20. 5. 2015, 19:32
Knížka se mi líbila velmi.Pravda že děj je poněkud snadno předvídatelný,ale i tak plný dobrodružství.Trochu mě štvalo to Woodoo,ale to je jen malinko abych kvůli tomu snížil známku hodnocení.Při čtení mě pořád zajímalo co bude dál a opravdu jsem se těšil kdy ji otevřu-to by měla správná kniha mít.
jarmart
  2. 9. 2011, 19:36
Celkem povedeny piratsky roman. Misty sice trochu "fantasy" a snadno predvidatelny, ale vysledny dojem velice pozitivni.