Pradorský měsíc

Pradorský měsíc
Originální název: Prador Moon

Polaris - 2009

Polaris (2009) 184

První kontakt… ve stylu Řádu!
Řád je exkluzivní klub civilizací, které pronikly do kosmu. Je pedantický a byrokratický, a jeho dominium zasahuje od centrální Země až do nekonečných hlubin galaktické prázdnoty. Když se ale Řád poprvé setká s mimozemským životem v podobě velkých a nepřátelských krabovitých masožravců nazývaných Pradoři, není pochyb, v co to nutně musí vyústit… v totální válku.
Řád i planety, které k němu nepatří, se snaží rychle vzchopit a přeměnit v militantní společnost. Kosmické lodi se utkávají v boji, orbitální stanice i celé planety jsou dobývány a drancovány, ale pro Jebela Kronga a Morii Salemovou, dva netypické hrdiny zachyceni v centru válečné vřavy, je tato válka mnohem víc, než jen střetem dvou kultur, víc než souboj techniky s brutální silou… je to pro ně osobní záležitost.
Román z časů, které předcházely událostem kolem agenta Cormaca i na planetě Spatterjay. (Založil/a: kuburumba)

illy
  15. 2. 2013, 12:23
Pradorský měsíc je spíše kratší novela. Výborně doplňuje svět Řádu, seznamuje nás s událostmi v minulosti a hlavně se jedná spíše o military scifi, kterou já mám rád. Je to dobré, ale hlavně pro fanoušky Ashera.