Přines mi hlavu čarovného prince

Přines mi hlavu čarovného prince Originální název: Bring Me the Head of Prince Charming
Poprvé vydáno celosvětově: 1991

And Classic - 1994
ISBN: 80-85782-05-7

And Classic (1994) 80-85782-05-7 261

Mladý ambiciózní démon Azzie splácející své dluhy z pokeru nezáživnou službou v pekle, přichází se skutečně skvělým nápadem. Sám satanáš mu předá černou kreditní kartu, tedy neomezený úvěr zlých sil.
Podnikavý Azzie se přes četné překážky vrhne do práce. Vylupuje hroby, sestavuje mrtvoly, žádná ničemnost mu není cizí. Ostatně u ďábla je to jedině v pořádku. Při tom všem stihne nějaký ten flirt, dobře se nají a napije, zkrátka počíná si jako docela sympatický chlapík.
To, že vše dopadne jinak, není vinou trpaslíka, malé Brigitty ani toho, že došel led na odřezané údy. Nic nepokazí ani džentlmentský Babriel vyslaný silami dobra jako nezávislý pozorovatel. Azzie ztroskotá na neuvěřitelné zkostnatělosti, hlouposti a malichernosti pekelné byrokracie. A možná i na tom, že povaha lidí je nevypočitatelná: i pokud jsou sešiti z porůznu sebraných částí.

Je to hra. Ovšem brilantní hra. Autoři si nekladou meze. Mísí mýtus, pohádku, moderní charaktery, z prostředí do prostředí se přenášejí čarováním, alchymií, avšak i klasicky na koštěti nebo na létajícím koberci. (Založil/a: kuburumba)

Casey
  3. 4. 2014, 16:18
Jedna z nejvtipnejsich knizek, co jem kdy cetl. A nehledte na to, ze jde o fantasy. To jakym zpusobem autori pojmuli souboj dobra se zlem je vazne paradni. Postava Azzieho vas bude nutit se smat a smat od zacatku do konce (je to velkej lenoch, koumak a stale se snazi neco "osulit", jako spravny demon). Jako jedinou knizku, jsem tuto precetl jiz 4x!!!!
DerMahr
  2. 8. 2012, 21:27
Peklo z jiného úhlu pohledu. Azzie se snaží proflákat zbytek svého trestu v pekle dostane šanci, jak lidstvu na další milénium zavařit. A statečně se jí chopí :)

"Bude to bolet?" Strachoval se Frike. "Samozřejmě to bude bolet," potvrdil jeho chmurné obavy Azzie. "Anestézie ještě nebyla objevena." "Co ještě nebylo objeveno, Mistře? Ane-co?" "Nestarej se. Kousni se do rtu, začínám řezat."
zelvicka
  20. 5. 2010, 0:28
Snad nejlepší a nejvtipnější fantazy co jsem kdy četl. Čarovný princ s nejzbabělejšíma nohama, které jsou jen na trhu s končetinami k sehnání, stálé vztekání kvůli špatnému zásobování pekelného skladu...
Opravdu jsem se hrozně moc bavil.
xdamien
  5. 9. 2010, 19:35
100% destilovaná zábava ,rozhodně TOP TEN ve fantasy.Bohužel jsem ji před lety někomu půjčil a zpět se již nevrátila.Pomůže mi ji někdo sehnat ?
Nemusí to být ta má :D