Zapomeňte, že jste měli dceru

Zapomeňte, že jste měli dceru Originální název: Forget you had a daughter

Jota - 2004
ISBN: 80-7217-246-8

Jota (2004) 80-7217-246-8 264

Pravdivý příběh pašeračky drog, která přežila peklo thajské věznice. „Žila jsem s maniaky, zločinci a vrahy.“ Britská učitelka Sandra Gregoryová si dva roky užívala života v Bangkoku. Po vojenském převratu se ale její život začal hroutit - přišla o práci, vážně onemocněla a brzy se ocitla bez peněz. Zoufale toužila vrátit se domů, ale nechtěla rodiče žádat o peníze, takže souhlasila s nabídkou propašovat přes bangkocké letiště heroin. Byla však zatčena a odsouzena k pětadvaceti letům vězení. Nejdříve strávila čtyři a půl roku ve známém vězení LardYao, přezdívaném „bangkocký Hilton“, příbytku masových vrahů, maniaků, a dokonce i jednoho kanibala. V roce 1997 byla přemístěna do Británie, kde si odseděla další tři roky v několika věznicích, včetně jednoho s nejvyšší ostrahou. Scény popisující brutalitu, násilí a ponížení, kterých byla svědkem jak v Thajsku, tak i v Británii, jsou silné a nezapomenutelné - být tady, to je pomalé mučení, udržují mne tu naživu, abych mohla trpět. Úžasná vůle a vnitřní síla i podpora rodičů jí nakonec pomohou udržet si zdravý rozum a přežít. Sandra byla propuštěna v roce 2000 poté, co jí thajský král udělil milost. Sugestivním vyprávěním o své zkušenosti přináší obraz mrazivé reality a zároveň varuje, že se něco podobného může stát každému. Snad tato kniha uchrání mnoho dalších před podobným osudem. (Založil/a: PorterIce)

Sandra Gregory Sandra Gregory
*??.??.1965

Orina
  4. 1. 2014, 10:53
Knihu jsem začínala číst s přesvědčením - přece někoho takového nebudu litovat. Ale jak jsem se prokousávala dál a dál, najednou přišel pocit, že za svou blbost už zaplatila skutečně vysokou cenu a později se vše zdálo jako krutá nespravedlnost a noční můra. Pokud se incident opravdu stal tak, jak sama popsala, musím říci, že Sandru upřímně lituji. Nemluvě o srovnání jejího trestu a mírných trestů za vážné zločiny.
Babsi
  16. 2. 2013, 19:53
Knihu jsem měla přečtenou za jedno odpoledne, poté co mi ji vnutila moje mamka. Normálně s ní nesdílím nadšení pro knihy, protože nemám stejný vkus, ale tady jsem udělala výjimku.
Knížku jsem přečetla, na začátku jsem s autorkou nijak nesoucítila, ale v pasážích z thajské věznice jsem si ji zamilovala.
Jak píše katches v předchozím komentáři, rozhodně jsem nečekala, že ji zlomí až britské věznice.
Lean
  7. 2. 2016, 13:33
Silný příběh. Obdivuji autorku za styl, jakým své zážitky popisuje. Abych byla upřímná - čekala jsem ublíženou sebelítost a obviňování systému na každém řádku každé stránky. Knihu rozhodně doporučuji.
verok
  24. 7. 2014, 10:43
Pro mne osobně je to naprostá pecka. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Tady je ukázkový příklad toho, že by si člověk měl stát za svým a neměl by se nechat namočit do něčeho, co je mu proti srsti. Sandra si tento svůj omyl bohužel vypila až do poslední kapky...
pyritt
  15. 7. 2013, 12:28
Je to perfektní knižka !! u tehle knižky se mi chtělo brečet , .. chtělo se mi zvracet! Ta knižka je velmi dobře napsaná - je napsaná zpusobem, že si člověk ty situace dokaže představit !
katches
  15. 11. 2012, 19:45
Zajímavá kniha. Možná bych jí doporučila všem, kteří se chystají cestovat do heroinových velmocí. Pro mě největší překvapení, že věznice v Anglii jsou možná ještě horší než v Thajsku.