Mumini: Čarovná zima

Originální název: Trollvinter

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01521-8

Albatros (2005) 80-00-01521-8 124

Třetí kniha o skřítcích muminech.

Muminek jako první z celé rodiny procitne ze zimního spánku a najde dům i důvěrně známé údolí změněné k nepoznání. Všechno je zaváté ohromnou vrstvou sněhu. Muminek se zpočátku cítí ztracený v zasněžených pláních, ale brzy pozná, že údolí je i v zimě obydleno. Ovšem úplně jinými tvorečky, než na jaké je zvyklý. Spřátelí se tak s Tiki, která si zabrala muminí koupací pavilonek, a stane se hostitelem mnoha tvorečků, které vyhnal hlad z hor. A potká i starou známou - malou Miu, která je sněhem nadšená a řádí v něm ostošest. Muminkova první zima je dobrodružná a předlouhá, s hlubokým sněhem, štípavým mrazem, polární září, Ledovou paní, ale především neobyčejně čarovná. Ani na chvíli nezalitoval, že se předčasně probudil ze zimního spánku!

Pro čtenáře od 8 let.

Sabotteur
  22. 3. 2011, 0:34
Tady rostla jablka... teď tu ale roste sníh.
Komentář musí mít obsahovat minimálně 150 znaků. Tento komentář obsahuje pouze 44 znaků, prosím upravte jej.
3wMaia
  26. 11. 2012, 22:12
Tahle kniha je moje srdeční záležitost. Ta asmosféra nemá chybu. I když je knížka pro děti, tak jí můžu číst pořád dokola. Nikdy mě neomrzí. Vždycky mě to vtáhne do děje. Autorka všechno naprosto perfektně popisuje. Je to všechno jako živé.
maching
  15. 6. 2012, 18:52
Příjemná vzpomínka na dětství. Tato kniha byla první ze série, kterou jsem četla a hned poté jsem zjistila, že je zkrátka musím přečíst všechny. Postavy sice místy působí trochu utrápeně, ale jinak se jedná o skvělou dětskou četbu. Snad jen musím poznamenat, že ani kreslení Muminci nejsou špatní, i když knižní verze mají vždy více co nabídnout,