Den draka

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-86354-60-6

Fantom Print (2010) 978-80-86354-60-6 400
Fantom Print (2006)

První část trilogie Warcraft.

Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit – hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce.

Pro čtenáře od 14 let. (Založil/a: Parm)

Myrddin33
  23. 10. 2016, 11:02
Má první kniha od Knaaka, můj první knižní příběh ze světa Warcraftu, ke kterému mě vlastně přivedl film. Rozhodně nemohu souhlasit s HeM a vidím to naprosto opačně. Kniha mě moc bavila a opravdu mě nadchla. Postavy mi byli sympatické, děj byl po celou dobu zajímavý a vyvrcholení se mi také moc líbilo. To faktum, že draci mohou mít lidskou podobu mi přijde naprosto super. (Předtím jsem o Warcraftu nic nevěděl, nikdy jsem jej nehrál...) Takže za mě naprostá spokojenost.
Ciba
  3. 11. 2016, 11:01
Další WoW příběh, tentokrát jeden z časově nejstarších. Na pomyslného fantasy Pulitzera to zase není. Z větší části spíše scénáristé nebo druhořadí spisovatelé, kteří Warcraft píší prostě nemají ten správný cit pro emotivní román, plný nečekaných zvratů, silných hrdinů a nosnou pointou. Pokud se s tím smířím, pak Den Draka patří mezi ty lepší. Občasné nudě či zavrtění hlavou se však ani tentokrát nevyhnete.
HeM
  10. 8. 2012, 23:20
Ježiši to byla nuda! Nulová akce.. Nudnější knihu snad ani neznám, možná jen Babička od Němcové, ale to jsem ještě trochu dával a občas se u ní pousmál.. Tady to prostě autor nezvládl, neustálé nudné protahování, jasný konec, který by snad každý poznal, prostě žádné pozitivum..
Martin
  12. 10. 2010, 15:47
Celkově dobré, zábavné. Jediné, co mě zklamalo, bylo prvních 20 stran, ve kterých se dozvídáme každé, velmi pestré, pojmenování postav a zeměpisném míst (a že je jich). Prokousat se tím, bylo těžké. Navíc může dojít k pozdějšímu ztracení v ději, ale asi tak po 200 stranách se mi vše vyjasnilo a už jsem si jen užíval. Také mě trochu zklamal konec. Naopak velkým plusem je, že autor na začátku moc nevytyčuje hranici mezi klaďasem a vyloženě zápornou postavou, proto se může objevit pár událostí, které jistě nebudete čekat! (Z odstupem asi 4 let upravuji hodnocení na 3*, je to vážně jen průměr.)
nečik
  26. 8. 2011, 11:41
Kniha se dobře čte a děj svižně ubíhá. Nečekejte však nějaké detailní popisy postav, nebo srdcervoucí scény, žádné rozsáhlé popisy politických machinací nebo zbytečné dialogy navíc. Prostě tohle je dobrá kniha na cesty, kdy se člověk potřebuje něčím zabavit. Nic víc ani nic míň v tom nehledejte.
Parm
  22. 1. 2010, 11:19
Podle mě svět WarCraftu Knaakovi příliš nesedl, jak Den Draka, tak volné pokračování v trilogii Válka prastarých. Jeho mnohem lepší romány jsou z dalších světů, které navštívil, a to Diablo, DragonLance a především DragonRealm.
Ve většině jeho knížek se bohužel opakuje pořád to samé: neskutečná první část, která člověka vtáhne do děje a může se vcítit do postavy. Jakmile se ale děj blíží ke konci, Knaak se snaží udělat co nejvíc zápletek a různých zvratů a to příběhu většinou škodí, takže konce jeho knih jsou většinou nudné.
eormis
  10. 8. 2011, 20:15
Dobrá kniha, dokonce jsem se k ní i několikrát vrátila. Skvělý podklad pro Válku prastarých. Hodně akce, žádná nuda! Zapojí se i jezdci na gryfonech což je vždycky plus, k tomu draci a je to.
Snow
  20. 10. 2010, 0:59
Už je to nějaký pátek co jsem tuto knihu četl. Byla to moje první kniha ze světa Warcraft a za mě musím říct, že mi zase tak moc jak jsem čekal nebavila a přišla mě zdlouhavě nudná, ale třeba to někomu vadit nebude. Každopádně pokud warcraft hltáte, je to pro vás povinná četba!
kopalis
  1. 3. 2011, 17:43
Od první knížky Warcraftu jsem čekal hodně a také se mi to splnilo. Úvod do velkého příběhu Warcraft se Knaakovi podařil. Zaujalo mě velké množství postav a hlavně otevřený konec. Doporučuji tuto knížku i pro ty, který Warcraft neznají - přes těžký začátek se do příběhu ponoříte hned.