Originální název: Farlig midsommar

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-00-02788-3

Albatros (2011) 978-80-00-02788-3 111
Albatros (2003)

Náhlé zemětřesení a záplavy promění během jediné noci muminí údolí v jezero. Maminka, tatínek, muminek a jejich přátelé se zachrání na střeše svého domu, ale pak jim šťastná náhoda připlaví pozoruhodné přístřeší - plující opuštěné divadlo. Divadlo plné tajů, podivných a krásných předmětů, vůní, pestrých obrazů (kulis), jimž jako pozůstatek minulé slávy vládne nevrlá divadelní krysa Ema. Mumini zažijí mnoho dobrodružství včetně neobyčejné svatojánské noci, aby se nakonec shledali se svými kamarády malou Miou a Šňupálkem. Všichni potom společně sehrají báječné divadelní představení. A po opadnutí velké vody? Každý z nich se jistě dobře rozhodne, co bude dál...

Pro čtenáře od 8 let.

Alseri
  15. 5. 2011, 14:25
Prvá kniha zo série Muminkov čo sa mi dostala do rúk a verím, že nie posledná. Výborné čítanie pre deti aj pre dospelých. Bonus nielen pre mňa: nádherné ilustrácie v podaní Tove Jansson.
Ilunka
  26. 10. 2015, 11:20
Jako dítě jsem je moc nechápala, ale teď se ukázalo, že jsou skvělou záležitostí na nedělní odpoledne.