Bodka - Fejtóny 2003 - 2006

Profil knihy je v jiném jazyce

Bodka - Fejtóny 2003 - 2006

Forza Music - 2007
ISBN: 978-80-968475-8-7

Forza Music (2007) 978-80-968475-8-7 248

Milan Lasica je skvelým hercom, komikom, textárom, režisérom, moderátorom a taktiež aj divadelným riaditeľom.
Okrem toho je aj skvelým glosátorom niekedy "štátotvorných" a niekedy "banálnych" vecí a udalostí, s ktorými sa
dennodenne stretávame.

Doteraz ste sa s jeho fejtónmi mohli stretávať v periodickej tlači, ale v knihe Bodka (pomenovanej podľa rovnomennej
rubriky v časopise .týždeň) si ich môžete vychutnať všetky.

prkali
  3. 4. 2016, 20:36
"Ach, či je ten svet hrbatý..." Takto občas vzdychal môj starý otec, ročník 1888. Neviem, či mal nejaké konkrétne trápenie. Myslím, že vzdychal len tak. Preto, že sa to vždy akosi patrilo. Nepatrilo sa vykrikovať: "Ej, ale je dobre na svete!" To by bolo podozrivé a vzbudzovalo by to možno aj závisť. Hádam by sa eště znieslo zvolanie: "Ej, ale je sem-tam, ale naozaj len výnimočne, dobre na tom svete, inak mimoriadne hrbatom!" To by každý uznal ako objektívnu výpoveď o realite. Lenže takéto zvolanie je na prejav radosti pridlhé. Radosť, ako jedna z najvýznamnejších emócií, si žiada výkrik. Podobne ako bolesť. Ak vás dačo zabolí, skríknete: "Au!" Pretože bolesť treba vyjadriť stručne. Dá sa to aj poeticky. Ako otec Jula Satinského. Spadol na schodoch, udrel sa do hlavy, letń tak zadunelo, a keď k nemu pribehol Julo s výkrikom: "Otec, stalo sa ti niečo?", vstal a povedal: "Vrátila sa mi pameť." Takýto žart môže urobiť len dobre informovaný človek. Človek, ktorý počul, alebo skôr čítal, že pamäť sa vracia rovnakým spôsobom, ako sa stráca. A ešte musí mať ten človek mimoriadny zmysel pre humor, aby si v takej dramatickej chvíli na túto skutočnosť spomenul a sparodoval ju. Všetka česť.
Môj starý otec vzdychla zo zdravotných dôvodov. Vedel, že jajkanie, jojkanie, achkanie, prípadne jujkanie pomáha. Že sa pri tom človeku uľaví. Možno aj na tele, ale určite na duši.