Budeš tam?

Budeš tam? Originální název: Seras-tu lá?

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0963-9

Ikar (2007) 978-80-249-0963-9 236

Co byste dělali, kdybyste měli možnost něco ve své minulosti změnit? Doktor Elliott Carter takovou šanci dostane. Při humanitární misi, jíž se zúčastní, operuje malého kambodžského chlapce s vrozenou vadou a získá za to od starého moudrého muže podivné pilulky. Ty mu mají splnit jeho největší přání - znovu spatřit jedinou ženu, kterou v životě miloval a která zemřela už před třiceti lety. Doktor Carter sice tvrzení starého muže nevěří, přesto pilulku vyzkouší a opravdu se vydává na cestu časem. Zjistí však, že to není tak jednoduché. Původně měl v úmyslu Ilenu pouze spatřit, ale nakonec neodolá pokušení ji zachránit. Jenže pokud ji zachrání, ztratí to, co je mu stejně drahé, ne-li dražší než Ilena: svou dceru Angie. Doktor Carter horečně hledá způsob, jak obelstít osud a zachránit obě. Je ochoten tomu obětovat všechno: kariéru, lásku i přátelství. Je ale možné jen tak beztrestně měnit minulost? Nebudou následky takového činu katastrofální? A může vůbec člověk oklamat osud? (Založil/a: Janiska)

Guillaume Musso Guillaume Musso
*06.06.1974

Karolína.K
  27. 9. 2013, 18:49
Velice pěkná kniha, která je navíc velice čtivá. Zajímavý děj i téma. Knihu jsem přečetla cca za 2 dny, v některých místech jsem se o ní nemohla odtrhnout. Velice doporučuji jako oddechové čtivo..:)
majkee
  22. 11. 2012, 18:33
Musím uznat, že mne samotného překvapilo jak čtivá kniha byla. I když autor nebere kauzalitu dosti vážně, tak se kniha dala přečíst jedním dechem zhruba za den a půl. Příjemná oddechovka
cachanell
  7. 9. 2014, 8:45
Knihu mohu jen doporučit. Velmi čtivě napsaná. Přečtena jedním dechem. Vypracované dějové i časové prolínání, zajímavý děj a postavy, které se nepodbízejí.
Janiska
  19. 5. 2010, 15:35
Kniha se četla vcelku v pohodě, bylo to takové lehké letní čtení o tom, jak se zamilovaný muž snaží pozměnit minulost. Mi, jakožto ženě /:-)/ se to docela líbilo a místy to bylo taky napínavé, ale klasické témata cesty do minulosti či dokonce její měnění už tady bylo mockrát.
Zuzanka89
  30. 1. 2013, 15:51
Do 3/4 knihy jsem měla dojem, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Konec knihy mi však přišel nedopracovaný a narychlo napsaný. I přesto kniha nadchla, doporučuji :-)
caccadu
  18. 5. 2011, 20:57
Na Ženu cestovatele časem od Audrey Niffenegger to opravdu nemělo, ale pro příjemné odreagování je to docela příjemná kniha. Líbilo se mi, že citoval Kunderu, až díky tomu jsem si všimla, odkud vlastně autor pochází.