Orwar - Araverův meč

Originální název: Orwar - Araverův meč

Robida - 2001
ISBN: 80-238-7547-7

Robida (2001) 80-238-7547-7 271

Člověk může mít nepřítele dříve, než se naděje. Nemusí o nic takového žádat, nemusí si nic takového přát, nemusí o tom dlouho dokonce ani vědět. Co se přihodí, není-li takovým nešťastníkem člověk, ale hobarský rikho – navíc učeň známého mistra ohnivé magie? Jistě nic, co by bylo možné zažívat každý den. Příběh Tirina a jeho přítele Akata, vás zavede do prostředí světa Ghlarenu, kde se nosí u pasu meče, šlechtici požívají svých letitých výsad a magie ještě nebyla zapomenuta. Tirin už dlouho přemýšlel, kdy jej mistr pošle konečně na zkušenou a najednou ta chvíle přišla a stalo se to jinak a rychleji, než Tirin i jeho mistr předpokládali. (Založil/a: Janiska)

Pavel Baroch Pavel Baroch
*??.??.1967

Janiska
  19. 5. 2010, 19:45
Vydalo nakladatelství Robida. Myslím, že kniha spíš pro milovníky fantasy, není ničím vyjímečná, ale ničím neurazí. Avšak mi vadilo, že hodně připomínala RPG, Dračí doupě.
Thorpey
  13. 3. 2011, 14:11
Mě ten všudypřítomný odér Dračího doupěte docela bavil. Nenáročná fantasy oddechovka bez hlubší filozofické ambice. Dneska mě mrzí, že autor nenapsal třetí díl. Není to však nic pro milovníky náročného umění :-)