Orwar - Dech ledového krále

Robida - 2002
ISBN: 80-238-8918-4

Robida (2002) 80-238-8918-4 335

Kniha volně navazuje na předchozí román Orwar – Araverův meč

Dá se před mocným nepřítelem utéci? Pokud ano, jak daleko je nutné utíkat, aby byl člověk v bezpečí? Záleží na tom, jak mocný je zmíněný nepřítel. Ať to však vezmeme z kterékoli strany, utíkat se nedá věčně. Nepřítele je možné porazit pouze tehdy, zjistíme-li kde je jeho slabé místo. Tajemní přátelé mladého rikha z Hobaru to vědí a nasměrují jeho kroky k cíli vzdálenému přes tisíc mil, ukrytému za pásem severních horských velikánů, kam noha orwařana ještě nikdy nevkročila. Jméno kouzelnického učně Tirina se stává slavným, avšak málokoho by při pohledu na mladého rikha, sedícího dennodenně v chalupě mistra Světlana nad hromadami knih napadlo, že právě on je čarodějem, o kterém se poslední týdny tolik hovoří. Kdo ví, jestli by se mu přeci jen nezalíbilo vyhřívat se na výsluní slávy? Nebyl čas, podrobit jej takové zkoušce. Temný mág, Karmelin Lauros, je příliš mocným protivníkem na to, aby bylo bezpečné zůstat v Orwaru. Již podruhé opouští Tirin nejen rodnou vesničku Hobar, ale i Orwarské knížectví a vydává se s přáteli na daleký sever odhalit tajemství města Bórviku. (Založil/a: Janiska)

Pavel Baroch Pavel Baroch
*??.??.1967

Janiska
  19. 5. 2010, 19:48
Vydalo nakladatelství Robida. Podle mne, jako předcházející díl. Myslím, že další díl, pokud byl nebo bude vydán si již asi nepřečtu. Děj podle mne není ničím neobvyklý a je tuctový, tak jako první. Taky jen pro milovníky fantasy.