Dědictví krve

Fantom Print - 2005
ISBN: 80-86354-48-2

Fantom Print (2005) 80-86354-48-2 345
Fantom Print (2002)

Voják Norrec Vizharan a jeho přátelé se rozhodnou prozkoumat nalezenou hrobku, kde najdou podivnou zbroj, kterou si Norrec oblékne. Zjistí, že našel artefakt, jehož moc si ani nedokázal představit. Zbroj Bartuca, legendárního Pána Krve. Zbroj je však prokletá a v tu chvíli se z něj pomalu začíná stávat někdo jiný. Řízený vůlí Bartucovy zbroje se Norrec vydává na cestu. Musí odolat chuti po krvi a bojovat se zbrojí dříve, než ho celého pohltí. Jeho cesta směřuje do starobylého pouštního města Lut Gholein, kde se Norrec setkává s vůdcem žoldáků, který má pro změnu Bartucovu helmu. Utkají se ve vzájemném zápase o celé Bartucovo dědictví. Stane se Norrec Vizharan novým Pánem Krve?

Pro čtenáře od 14 let. (Založil/a: Parm)

HPL
  5. 8. 2015, 14:25
V úvodu mě pan překladatel mě zaujal (a velmi potěšil) milou a upřímnou předmluvou
Jakožto dlouholetý fanda herní série (D2 je pořád stále žijící legenda a při vzpomínce na nádherně pochmurnou atmosféru, kterou dnešní 3d technologie přes všechen ten pokrok nejsou schopny překonat, mi dodnes přeběhne mráz po zádech) jsem byl na Knaakův (velmi zvláštní jméno, nemyslíte?) velmi zvědavý, a přes pochvalné recenze poněkud skeptický.
Na úvod mě pan překladatel zaujal (a velmi potěšil) milou a upřímnou předmluvou. Začátek sám (a vlastně i kniha celá) je pak na poměrně uspokojivé úrovni (v rámci žánru) a vysoce nadprůměrné v rámci doprovodné adaptace pc hry. Je to taková lehká oddychovka (představoval bych si to ještě krapet temnější a na vážnější notu) s patřičnou atmosférou, avšak napsána poměrně dobře (rozhodně líp, než jsem čekal!). Děj příjemně ubíhá (bez jediného nudného místa - vážně!) a přes klasické pojetí není klišoidní a rozhodně baví. Ani na postavy si stěžovat nemůžu. Bavil mě Norrec (i když v češtině to jméno příliš důstojně nevyzní) i Kara. Mým oblíbencem se ovšem stal Xazax (doufám, že jste jeho jméno nečetli s českou výslovností :D). Jeho "yodovskou" mluvu jsem si zamiloval. A ještě musím pochválit kvalitní popisy příšer (a vlastně i všeho ostatního – ten správný poměr detailů a fantazie).
Snad jen ten konec mohl být lepší - i když bylo celkem jasné, jak to dopadne. A taky trochu zamrzí nesrovnalosti ohledně Arcane sanctuary.
Každopádně velké překvapení a klobouk dolů pane Knaaku. Blizzard si očividně vybral moudře. Další knize dám v budoucnu rozhodně šanci

PS: krásná vzpomínky-vyvolávající obálka
Alduin
  29. 6. 2014, 15:19
Kvalitně napsaná kniha s čtivým příběhem. V hlavní roli je zbroj Pána Krve - Bartuca, která je takovým vlastním individuem s duchem Horazonova bratra, jenž uvězní nevinného dobrodruha a vojáka Norreca Vizharana a donutí ho si zažít hrůzu nemožnosti svobody a vraž přátel a jiných lidí. Přiznivci hry jistě ocení nenáročnou, možná až přímočarou příběhovou linii a setkání se starými známými ze hry - čarodějem Drognanem a Horazonem, kapitánem Meshifem. Příběh se odehrává z větší části kolem města Lut Gholein a cílového místa - Arcane Sanctuary. Jediné, co mi občas kazilo prožitek, byl nedobrý překlad s překlepy. Knihu ovšem považuji za samozřejmou povinnost pro všechny diablisty.
nečik
  26. 8. 2011, 11:45
Jak jsem již uvedl v recenzi na knihu Warcraft - Den Draka, i v tomto případě se jedná o čistokrevnou fantasy, a odreagovačku. Opět v knize není třeba hledat nějaký hlubší smysl ani poselství. Na své by si hlavně měli přijít fandové Diabla. Setkají se zde se známými postavami jako např. kouzelníkem Drognanem, kapitánem Meshifem, nebo čarodějem Horazonem. Příběh nás zavede i do slavného města Lut Guleinu a samozřejmě i do krčmy U Atmy.
Methat
  9. 6. 2015, 13:46
Prvá moja kniha od Knaaka a prvá moja kniha v knižnici, ktorú som si sám, za vlastné peniaze kúpil, takže nemôžem hodnotiť inak než plným počtom - kúpená dokonca z českého obchodu. Hru Diablo II som hral, prešiel, takže svet Diabla mám rád, aj keď s pribúdajúcim časom a prečítanými knihami by som jej už dnes plný počet nedal.
StepanHrouda
  16. 8. 2016, 12:36
Hezká zápletka se zbrojí, která ovládá svého nositele a řídí se svými vlastními zájmy. Ale spisovatelsky je to strašná bída (otázka je do jaké míry za to může překlad), často jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a přemýšlel, jestli to autor myslí vážně. Doporučil bych jen pro skalní fanoušky Diabla.
Neuroxerus
  5. 1. 2011, 20:48
Diablo, snad jedna z prvních PC her, které jsem jako malé dítě hrál. Po dočtení knihy jsem neměl o nic horší pocit než po dohrání hry a myslím, že je to velice kvalitní dílo. 4* plně zasloužené:-)
Max1987
  7. 2. 2013, 12:54
Ze všech 4 knih mi přijde Dědictví krve jako nejvíce našlapané děj je opravdu v žánru Diabla ale ostatní jsou taky super :)
kopalis
  1. 3. 2011, 18:26
Po dohrání hry jsem se na knížku moc těšil, že si spojim některé věci, které mi nebyly jasné a dočkal jsem se. Knaak dokázal, že to se psanim knížek podle her myslí vážně a doufám, že v tom bude pokračovat co nejdéle.
PetrKasik
  21. 9. 2010, 19:27
Po důkladném a opakovaném přečtení musím říct, že se jedná o velice kvalitní dílo. Kniha však skrývá značné množství gramatických chyb, což je škoda. Dále se objevuje pár nesrovnalostí v příběhu (způsob nalezení Bartucovy helmy, záměna Scarab démona za Maggota). I přes všechny nedostatky se však tahle kniha stala mojí velice oblíbenou, a proto hodnotím 4/5.