Linie krve

Originální název: Blood Lines

Brokilon - 2010
ISBN: 978-80-86309-36-1

Brokilon (2010) 978-80-86309-36-1 312

Začalo to sny o oslňujícím slunci, které bylo pro Henryho Fitzroye tou nejstrašlivější z nočních můr.
Upír s halucinacemi - dokonce i když s ním spíte - ještě pro soukromého detektiva není důvod nechat být všechno ostatní a spěchat na pomoc. Alespoň si to Vicky Nelsonová tehdy myslela.
Toronto. Vicki pracuje na případu zločinu v egyptologickém oddělení místního muzea. Záhadu dvojnásobné vraždy nikdo – jak se zdá – nedokáže a snad ani nechce objasnit. Vicki začíná mít podezření, že si tady někdo pohrává s lidskými myšlenkami. A teprve tehdy zjistí, že Henryho sny vůbec nejsou bezvýznamné… (Založil/a: zayic)

Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 16:13
"Henry vypadal jako, inu jako upír. Takový, na jakého byste chtěli narazit v temné uličce. Několikrát."

Mumie jako hlavní záporák? Skoro mě to odradilo. Nejsem zrovna fanda potácejících se zafačovaných mrtvol. Sesbírala jsem ale odvahu a dala se do čtení. Nakonec to asi i stálo za to. Čekal mě parádní rozjezd- mrtvoly přibývají, mumie uniká… V poslední čtvrtině to čím dál víc v-á-z-n-e a nadšení klesá a klesá.... Konec se mi prostě nelíbil, takže se ze zamýšlených 90% dostáváme na "buďte rádi za těch sedmdesát zaokrouhlených dolů".