Magas-Tátra - 2. kiadás + 3D térképek (4)

Profil knihy je v jiném jazyce

Magas-Tátra - 2. kiadás + 3D térképek (4)

other - 2010
ISBN: 978-80-89226-35-1

other (2010) 978-80-89226-35-1 128

V roku 2007 sme začali s druhým inovovaným vydaním niektorých najžiadanejších titulov a ako prvé vyšli Vysoké Tatry (č. 4). Vysoké Tatry predstavujú v Európe ojedinelú koncentráciu prírodných krás, za čo si právom zaslúžia pomenovanie „miniatúrne Alpy“. Na ploche 341 km2 (rozloha slovenskej časti je 260 km2) sa sústreďuje takmer všetko, čo ponúka rozľahlý alpský masív, azda okrem ľadovcov a kozorožcov. Obsah tohto titulu tvoria predovšetkým najkrajšie pešie turistické trasy (20 túr) vo Vysokých Tatrách. Okrem opisov základných trás v nich možno nájsť aj nové výrezy panoramatických máp s priebehom jednotlivých trás. Samozrejme nechýba ich výškový profil, charakteristika náročnosti a časový rozvrh. Súčasťou sprievodcu sú aj všeobecné informácie, základná charakteristika prírodných pomerov Vysokých Tatier a opis východísk na túry. Nechýbajú ani register najvýznamnejších turistických bodov a praktické informácie.

Verzia v maďarskom jazyku.