Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Proud

84%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Proud Originální název: Flux
Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2001
ISBN: 80-7193-109-8
Počet stránek: 416
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2001) 80-7193-109-8 416

Třetí kniha volného cyklu Xeelee.

Představte si rasu submikroskopických lidí, geneticky upravených k životu v tak nehostinném prostředí, jakým je obal neutronové hvězdy. Představte si, že vzpomínají na superbytosti, které je stvořily a přivedly k životu. Tyto legendy jsou předávány z generace na generaci...
Další příběh z pera Stephena Baxtera. Opět, stejně jako u knihy Vor, jde o brilantní spojení vědeckých poznatků s kvalitním spisovatelským umem, jehož výsledkem je román, který přečtete jedním dechem.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 11. 2015, 20:39
Úplně jiný svět a přesto je v základu dost podobný tomu z Voru, ten mi tehdy srdci tak úplně nepřirostl a tady, i přesto, že je mikrosvět o něco „normálnější“, se to trochu opakuje. Příběhově to bylo skoro celou dobu jen takové obyčejné seznamování se s novým světem a knihu tak posunuje o stupínek výš nakonec až závěr. Ten v sobě obsahuje i nějaké to větší napětí a hutnější atmosféru, což jsem až do této doby neustále jaksi postrádal. ===80%
Balu
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 6. 2016, 23:13
Dle mého názoru jde o Baxterovo nejslabší dílo v rámci cyklu Xeelee. Je velice imaginativní a prostředí propracované, avšak první dvě třetiny knihy v podstatě pouze zjišťujeme, jak to v něm tak chodí a nic moc se tam ani neděje. Fakt, že to prostředí je taky úplně cizí a těžko představitelné celé věci taky moc nepřidá.
Důvod, proč se kniha dostala alespoň na ty tři hvězdy, je závěr, který mě naopak zase strhl tak, jak to Baxter umí. Hodnotit to čistě podle něj, dal bych hvězd možná i pět, ale strašlivá nevyváženost knihy (první dvě třetiny jsem četl na etapy asi dva měsíce, poslední třetinu na posezení během odpoledne) mi přes tři jít nedovolí.