Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pavilon z oblaků

83%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pavilon z oblaků Originální název: The Cloud Pavilion

Nejnovější vydání:
Metafora - 2010
ISBN: 978-80-7359-239-4
Počet stránek: 390
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2010) 978-80-7359-239-4 390

Mezi nejvyšším komořím Sanem a jeho příbuznými panuje již více než čtyřicet let nepřátelské mlčení. Hlava klanu, pán Kumuzawa, nedokáže odpustit jeho matce dávné provinění. To se však změní ve chvíli, kdy je jeho dcera, Sanova sestřenice Čijo, unesena. Sano se pouští do pátrání a brzy ji nalezne. Naneštěstí však brutálně znásilněnou.
Vzápětí se ukáže, že podobných obětí už bylo víc, a všechny tvrdí prapodivné věci. S násilníkem, který po nich žádal nejrůznější zvrácenosti, se prý ocitli v pavilonu, jenž byl celý postavený z oblaků. Tuhle záhadu Sano sice nechápe, ale logicky se domnívá, že má co dělat s jediným pachatelem. Veškeré stopy však končí ve slepé uličce a případ se zamotává. Může snad zločinců být hned několik?
Mezi podezřelými je bohatý obchodník, správce šógunova psince a dokonce vymítač duchů. Také oběti se od sebe velmi liší. Kromě samurajské dámy Čijo skončila v pavilonu z oblaků také mladičká dcera proslulého bandity a stará buddhistická mniška.
Sanovi jde ze všeho hlava kolem. Nijak mu to neulehčuje ani jeho syn Masahiro, který se domnívá, že ve svých dvanácti letech už může sám vyšetřovat zločiny, a na vlastní pěst se pouští do riskantních podniků. Letitý sok Janagisawa se sice tváří přátelsky, ale zřejmě opět kuje cosi podivného. A do toho všeho jako blesk z čistého nebe udeří další únos. Tentokrát však není oběť ledajaká. Je to šógunova žena!

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 9. 2014, 23:12
Opět velmi čtivé a povedené. Napínavá knížka od začátku do poslední řádky s množstvím drobných zvratů a zádrhelů.
Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 8. 2016, 16:29
Sano má velkou příležitost urovnat spor mezi svou rodinou a příbuznými z matčiny strany. Nevraživost, která je delší než jeho vlastní existence může být snad zapomenuta, stačí aby vyhověl prosbě o pomoc při hledání své sestřenice, šance na zapomenutí dávných křivd tak nesmí být promarněna...
Pro mě je Pavilon z oblaků asi nejlepší autorčina kniha z celé série, snad pouze Tetovaná konkubína se mi líbila o něco víc. Velmi dobrý příběh, který mě nutil u knihy vydržet dokud jsem se nedostal na její konec. Autorku mám rád, protože jen málokdy odhalím hned viníka a i tentokrát jsem znovu tápal, kdo z podezřelých je skutečným viníkem...
Jediná výtka je opět ke konci, kdy Reiko, která má ve zvyku vše komplikovat musí dát průchod své zvědavosti a tím opět ohrozit sebe a své okolí, ale to je autorčin zvyk.