Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ztracená Kambysova armáda

89%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ztracená Kambysova armáda
Autor:
Originální název: The Lost Army of Cambyses

Nejnovější vydání:
Metafora - 2003
ISBN: 80-86518-31-0
Počet stránek: 478
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2003) 80-86518-31-0 478

Píše se rok 523 před Kristem a perský vládce Kambyses táhne se svou armádou egyptskou pouští, aby zničil nenáviděný chrám boha Amona. Uprostřed žhoucí pustiny ho však zastihne strašlivá písečná bouře a celá jeho obrovská padesátitisícová armáda je zničena. Minulost se zdá být nenávratně pohřbena v písku, ale přesto za 2500 let znovu ožívá...
Tara Mullrayová je moderní dívka moderní doby, a přestože její otec, s nímž už se roky neviděla, je jedním z nejuznávanějších archeologů, historie ji nijak zvlášť nezajímá. Neříká se ale, že odříkaného chleba největší kus?
Když se Tara na otcovo nečekané pozvání vydá do Egypta, nečeká ji tam příjemná dovolená, jak plánovala. Doktor Mullray je nalezen mrtvý. Přestože ji na britské ambasádě ujišťují, že příčina jeho smrti je přirozená, Tary se zmocní strašlivé podezření, že otce někdo zavraždil. Zdá se, že v tom nějakou roli hraje úlomek s hieroglyfy, který pro ni měl připravený jako dárek. Co ale text na něm znamená a proč je tak důležitý? Kdo se ho vlastně snaží získat?
Tara se ocitá uprostřed zlého snu. Pronásledují ji neznámí muži a situace se zlověstně komplikuje. Komu ještě může věřit? Náhoda ji však přivede do cesty jejího bývalého přítele, fanatického archeologa Daniela. Spolu se dávají na zběsilý útěk napříč Egyptem a noří se stále hlouběji do krvavých tajemství minulosti.
V Nilu je nalezeno zohavené mrtvé tělo řadového zlodějíčka, v Káhiře kdosi zavraždí překupníka starožitností. Smrt se nezastaví před ničím, přestože vrahům je v patách sympatický káhirský policista Jusuf Chalífa. Teroristé ho kdysi připravili o bratra a on je přesvědčen, že v tom mají prsty i nyní. S nasazením vlastního života se snaží vypátrat pravdu. Pravdu o svém bratrovi Alim, pravdu o těch, kdo se i přes mrtvoly snaží vyrvat tajemství z moře písku.
Kolem se stahuje stále pevnější síť intrik, záhad a nepokrytého násilí. Cesta vede do samého srdce žhavé pouště, aby poodhalila závoj nejstrašnější starověké tragédie jejíž kostlivé prsty sahají až do dnešních dnů...

(více)  
Paul Sussman Paul Sussman
*11.07.1966 - †31.05.2012

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ducii
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 6. 2014, 9:28
Geniální! Měla jsem jistou výhradu k logice celého příběhu, ale ta se pak sama vyřešila tím nečekaným koncem. To jsem vážně nečekala, že z toho vypadne něco takového:-) Napětí od začátku až do poslední minuty. Zhltla jsem to na posezení.