Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ztracená oáza

90%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ztracená oáza
Autor:
Originální název: The Hidden Oasis

Nejnovější vydání:
Metafora - 2010
ISBN: 978-80-7359-221-9
Počet stránek: 486
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2010) 978-80-7359-221-9 486

Jsme ve starém Egyptě dvě tisíciletí před naším letopočtem.
Skupina kněží putuje pouští, aby v jejích hlubinách ukryla posvátný předmět, jehož nezměrná moc dokáže ničit armády.
Uběhnou stovky let a píše se rok 1988. Letadlo převážející podivný náklad s posádkou zapletenou do ještě podivnějších politických machinací se nad egyptskou pouští zřítí a zmizí beze stopy.
Freya Hannenová, mladá horolezkyně, přijíždí do Egypta na pohřeb své sestry, která v oáze Dachla pracovala na výzkumu pouště, ale nečekaně zemřela. Vzápětí se však ukáže, že věci nejsou tak nevinné, jak vypadaly. Začne to záhadnými náznaky a skončí zločinnou bandou, která se pokusí Freyu zavraždit. Ta se na útěku dostane až do Káhiry, kde hledá ochranu u profesora Flina Brodieho, svérázného nadšence, s nímž se seznámila na pohřbu. Smutná rodinná událost se rázem změní ve zběsilý úprk před smrtí, ale i v honbu za pokladem.
Existuje Vehat seštat, Skrytá oáza, nebo je jenom dávnou legendou? Co znamenají všechny ty podivné náznaky o jejím smrtícím tajemství a proč jsou někteří ochotni kvůli ní vraždit? Kdo je přítel a kdo nepřítel? Kdo ví, co skutečně už celé věky odpočívá v srdci pouště a co se stane, až to naleznou?
Rychle se střídající kulisy pochmurných chrámů, ruchu současné Káhiry a nekonečné písečné pustiny, v nichž nechybějí svérázní egyptologové, pouštní kočovníci ani kriminální živly, nenechají čtenáře ani na chvíli vydechnout a filmovými střihy ho ženou kupředu.

(více)  
Paul Sussman Paul Sussman
*11.07.1966 - †31.05.2012

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Draconian
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 2. 2016, 21:34
Velmi velmi dobrá dobrodružná kniha! A to opravdu dobrodružná. Hlavní hrdiny si zamilujete a takřka filmové tempo ženě příběh dopředu. Posledních sto stran je pak opravdu velkou jízdou. V rámci žánru rozhodně špička.
23.44
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 12. 2012, 15:09
Napínavé čtení, okořeněné dobrou znalostí historie Egypta. Základní zápletka /náboženská fanatička ve službách americké ambasády ve spojení s člověkem, který obchoduje se zbraněmi, lidmi, a neštítí se násilí a mučení...s touhou po změně světového řádu a vymícení zla/ se mi zdála překombinovaná a nepravděpodobná. Stejně tak dramatické vyvrcholení celého románu, zničení oázy, se zdá být až hypertrofickou fantazií autora. Ale čtení dobré, určitě stojí za námahu.