Srdce v tme

Profil knihy je v jiném jazyce

Srdce v tme

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-551-2011-9

Ikar (2009) 978-80-551-2011-9 320

„Chcela by som, aby táto kniha aspoň troška vstúpila mojim čitateľom do svedomia... a aby naprávali nedostatky a chyby v svojich partnerských a manželských vzťahoch kým sa ešte dá. Veď láska za to stojí...“
Táňa Keleová-Vasilková

Klára je nútená dať malú dcérku do škôlky a začať pracovať: hoci to tak nechcela, so svojimi deťmi – Dušankom a Nikolkou – chcela byť čo najdlhšie doma. Manžel však v novom zamestnaní nezarobí toľko, aby to ich štvorčlennej domácnosti stačilo, a tak Klára pochopí, že aj ona musí prispieť do rodinného rozpočtu. V zamestnaní má však od začiatku len problémy. Najprv s riaditeľom, ktorý zabúda na výplaty a tvári sa, že je to samozrejmé, potom s novou riaditeľkou, starnúcou, zatrpknutou ženou, ktorá v alkoholickom opojení šikanuje zamestnancov a dostáva ich do neuveriteľných situácií. Klára pracuje od rána do večera, domov chodieva nevýslovne vyčerpaná. Manžel Milan jej s domácnosťou nepomáha, naopak, ešte jej vyčíta, že nestíha tak ako v čase, keď bola na materskej dovolenke. Medzi manželmi vzniká čoraz väčšie napätie. Klára je zničená... trpí v práci a svojím spôsobom aj doma, ustavične je pod psychickým tlakom, nič ju neteší... Netuší však, že to všetko je len predohrou skutočnej bolesti a smútku. Osud má pre ňu nachystané oveľa väčšie trápenie... a jej srdce sa náhle ocitá v tme.