Slepé mapy

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Odeon - 2006
ISBN: 80-207-1221-6

Odeon (2006) 80-207-1221-6 171

České maloměsto: Viktor, architekt na vrcholu sil a úspěchu, žije na běžné poměry skvěle a spokojeně, obklopen zajištěnou a spořádanou rodinou. Dokud nepropadne krizi středního věku. Jednou ráno ještě v posteli ho ta myšlenka samotného překvapí: co kdyby odešel? Zničující vášeň k neznámé dívce ho vzápětí připraví o klid a nakonec i o jeho blízké. Tehdy se objeví podivný balkánský uprchlík, vyslanec světa nejistoty a krutosti. Světa, který zná Viktor jenom z televize... Někde v Praze zatím chodí ulicemi Ema. Kdysi zavinila smrt dítěte a neobvyklé okolnosti neštěstí ji dovedly k přesvědčení, že na vině je především mediální násilí. Ta hrůzná slova: neúmyslné zabití. Když jsou obrazy zla na prodej, mohou změnit skutečnost k horšímu.
Napínavý děj psychologického románu s přitažlivým názvem Slepé mapy rozhodně nenechá čtenáře chladným. Jistě zaujme i ty, kteří se - podobně jako hrdinové - ptají, jak se uvolňují jasné či temné síly a co se to děje s naším dříve tak jednoduchým a přehledným světem.

borntolive
  22. 8. 2013, 20:38
Tápu v tom stejně jak ve slepé mapě tichomořských ostrovů. Dva skvěle rozepsané hlavní příběhy, které se v druhé půli zvrhly do změti představ a skutečností, z kterých jsem se už nevymotala. A to mám ráda psychologické romány!