Mucha

Profil knihy je v jiném jazyce

Mucha
Originální název: Mucha
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Slovart - 2009
ISBN: 978-80-8085-865-0

Slovart (2009) 978-80-8085-865-0 312

Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990. Kriminalisti zápoliaci so starým „závratným“ počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna, iba taká obyčka. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Zaživa, teraz už nie. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha. Uvidíme, či to bude stačiť na vyriešenie tejto záhady.

Lejlika
  3. 11. 2016, 5:09
Bolo to také pohodové čítanie, ktoré i pobaví ale i prekvapí. Skvele sa to otočilo akoby ste prehupli do iného prípadu je však škoda, že už teraz mám pocit alebo je to taká predtucha toho čo bude v Mucholapke nakoľko je to jedna z mála kníh od Dána, ktoré na seba nadväzujú. Toto bolo pre mňa prvotina od tohto autora a istotne neľutujem a o to radšej som, že je to slovenský spisovateľ a dúfam, že sa mi čoskoro dostane do rúk o5 nejaká jeho kniha
VIac na blogu
companerita
  26. 1. 2016, 9:49
Prvá kniha od Dominika Dána, ktorá sa mi dostala do rúk. Jeho knihy nie je nutné čítať chronologicky podľa rokov, v ktorých sa dej odohráva, avšak na Muchu chronologicky nasleduje Mucholapka. Tým, že Mucha bola moja prvá kniha sa začal ošiaľ menom Dominik Dán a postupne som sa pustila do všetkých jeho kníh. Určite sa oplatí, čitateľ si obľúbi postavičky detektívov a každý si určite nájde svojho favorita.
nonahex
  26. 12. 2015, 0:28
Pisane nielen z pohladu vrazdarov, ale aj hlavneho podozriveho, co vnasa do celej knihy trochu chaos. Osobne som bol na konci trochu strateny a chybalo mi nejake vysvetlenie nakoniec.
Kniha celkovo dobra, ale na 5 hviezdiciek to nie je.