Originální název: Beast

BETA Dobrovský - 2002
ISBN: 80-7306-035-3

BETA Dobrovský (2002) 80-7306-035-3 253
Príroda (1992) 80-07-00380-0 200

Co vlastně děsí a ohrožuje obyvatele a návštěvníky malého ostrova a Atlantiku?
Zjistit to má vědecká výprava, ale i ta je dlouho bezradná.
Kdo a za jakou cenu nakonec mořskou příšeru zlikviduje?

Peter Benchley Peter Benchley
*08.05.1940 - †12.02.2006

Lecter
  14. 6. 2015, 9:11
Asi jsem ještě nečetla žádnou knížku,kde v hlavní roli vystupuje takové zvířátko.Řekla bych asi dvě slova,dobrodružství a napětí.Tak z mého pohledu.Nejvíc se mi líbily pasáže o NÍ a poslední dvě strany.Protože asi fandím přírodě,před lidskou rukou.
ondrasek
  6. 8. 2013, 6:53
Tohle prostě nemá chybu a i když to jede ve stejných kolejí jako Čelisti, čte se to skoro samo. Je to stejně dobrodružné a napínavé, dokonce bych řekl že i hororovější, protože z chobotnice mám (jistě neoprávněně) větší strach než ze žraloka (pravda u nás v rybníce jsem nepotkal ani jednoho z nich).
Benchley je zkrátka borec na oceány a život v nich a je vidět, že ví, o čem píše. Uživatel scajo to vystihl dokonale a ve všem s ním souhlasím. Jen přihazuji hvězdičku navíc.
scajo
  26. 4. 2013, 22:45
Já ty mořský potvory můžu a kdo jiný je na ně větší machr než autor Čelistí... Sice jde o úplně stejný koncept, ale to mi vůbec nevadilo. Benchley prostě uměl, zvlášť budovat napětí. Pokaždé než nechá někoho sežrat, s ním čtenáře dokonale seznámí a nechá sympatizovat, přičemž nikdy není jisté, kdo přežije a kdo ne. Obří oliheň je popsaná skvěle, hlavní postava je fajn a z celého toho popisovaného (pod)mořského světa je znát, že sám autor tímhle žil. Líbila se mi i trefná kritika dnešního masového "rybaření". Dokonalá knížka na dovolenou, od které nečekejte zázraky a mile vás potěší.
Dixiee
  7. 12. 2014, 9:54
Příjemné překvapení. Kniha má spád, čte se sama, hlavnímu hrdinovi prostě musíte fandit a ta "potvora".... No potkat bych jí nikde nechtěla :-)
cihla
  15. 11. 2014, 18:27
Bestie se čte stejně jako Čelisti úplně sama. Kniha je napsaná neskutečně napínavě a i když je příběh prakticky stejný jako u čelistí nedá se kniha odložit. Doporučuji všem co mají rádi napětí.