Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kacířská léta

80%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kacířská léta
Autor:
Originální název: An Evil Spirit Out of the West

Nejnovější vydání:
Domino - 2008
ISBN: 978-80-7303-416-0
Počet stránek: 539
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2008) 978-80-7303-416-0 539

První kniha trilogie Egyptské mystérium.

Král Amenhotep III. se právem honosil přízviskem Skvělý. Za jeho vlády egyptská říše vzkvétala, na obou stranách Nilu rostly velebné chrámy i nádherné paláce a faraon sám žil způsobem hodným vtěleného boha: obklopen přepychem a harémem půvabných dívek pořádal bohatýrské hostiny. Se svou hlavní manželkou zplodil dva syny, z nichž mu však dělal radost pouze jeden. Prvorozeného Thutmose připravoval faraon k následnictví, zatímco neduživého Amenhotepa vykázal do ústraní. Osud však kráčí podivnými stezkami. Když jedné noci udeřila smrt, odstrkovaný kralevic se chopil příležitosti a vstoupil do dějin jako kacířský faraon Achnaton.
Na všechny události čtenář nazírá prostřednictvím Achnatonova důvěrníka a ochránce jménem Mahu, jenž se stal nelítostným vykonavatelem vládcovy vůle. Právě Mahuovýma očima sledujeme osudy dříve přezíraného prince, poznáváme překrásnou Nefertiti i přední egyptské velmože. Nezůstanou nám utajeny nástrahy panovnického dvora, kde se nevídaná krása snoubí s nevýslovnou krutostí.
Chladnokrevný Mahu svého pána věrně následuje na strmé cestě k moci, neochvějně stojí po jeho boku, když se rozhodne svrhnout zástup prastarých bohů, zvrátit odvěký řád a nastolit vládu jediného božstva, Atona. Pak ovšem jeho dobrodinec znenadání zmizí, a tak Mahuovi nezbývá, než bez ohledu na nebezpečí rozplétat husté předivo palácových intrik, ať už na jejich konci číhá cokoliv.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Veve721
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 9. 2016, 15:01
Mám ráda knihy tohoto autora. Tato kniha se mi líbila, ale více se mi líbí ty, kde s detektivním motivem, tam je i napětí k historie.
Honey0105
60% 60% 60% 60% 60%
  30. 9. 2010, 16:49
Z touhle knihou jsem se dost trápila. Byla sice velice zajímavá, ale neměla jsem velkou potřebu číst a číst. Knížka má ale hodně co do sebe a je to kvalitní dílo, jen já měla tu smůlu, že jsem nebyla schopná se začíst (a v téhle knize to určitě šlo), abych byla úplně nadšená. Nejvíc se mi asi líbily začátky a pak, když Mahu dospěl, tak sice byl příběh stále zajímavý, ale byl to takový velký skok od dětství až do dospělosti.
Od Paula Dohertyho u mne stejně zatím asi vedou detektivky z egyptského prostředí, ale věřím, že tento skvělí autor toho ještě mnoho vymyslí.