Travič z Ptahova chrámu

Originální název: The Poisoner of Ptah

Metafora - 2008
ISBN: 978-80-7359-148-9

Metafora (2008) 978-80-7359-148-9 311

Na egyptském trůně sedí žena, královna-faraon Hatusu, a nemůže si dovolit ukázat nepřátelům sebemenší slabost. Právě se chystá zpečetit mírovou smlouvu s Libyjci a ochránit tak svou zemi před nebezpečím. Posvátný obřad na nádvoří Ptahova chrámu je v plném proudu, do vzduchu stoupají oblaka vonného dýmu, když vtom tři chrámoví písaři padnou v křečích k zemi. Na první pohled je jasné, že jejich smrt má na svědomí prudký jed. Kdo ho však podal? Proč? A jak?
Brzy se ukáže, že z vězení v pouštní oáze uprchl nebezpečný odsouzenec, který se před časem přiznal, že jedem usmrtil množství thébských obyvatel. Hlavní město ustrne v hrůze, že neviditelná smrt opět započne svou hrůzovládu. Královna ovšem nemůže dopustit, aby na smlouvu s nejistým spojencem padl stín, a tak rozkáže svému nejvyššímu soudci Amerotkeovi odhalit viníka.
Smrt významného obchodníka a jeho ženy, které najdou utopené v zahradním jezírku, s tím zdánlivě nijak nesouvisí, ale jen do té doby, než začnou na světlo vyplouvat nečekané skutečnosti. Co s tím vším mají společného dávno pohřebené Knihy zkázy? Proč musela zemřít i chrámová tanečnice a koho vlastně hledají všechny zločinecké bandy v Thébách?
To všechno musí vyřešit Zrak i sluch Božské, královský soudce Amerotke.

Veve721
  28. 9. 2016, 18:21
Mám ráda knihy od tohoto spisovatele, je to příjemné zpestření všeobecně zažité formy o starověkém Egyptě, tady nejde jen o lásku a intriky a to se mi moc líbí. Knížku všem, kteří mají také rádi Egypt, doporučuji.
Honey0105
  12. 9. 2010, 19:51
První kniha od Paula Dohertyho, kterou jsem přečetla. Miluji Egypt a moc ráda o něm čtu. A tahle forma detektivky mě velice zaujala. Bylo to hezké zpříjemnění prázdnin.