Před tváří Amonovou

Originální název: The Mask of Ra

Metafora - 2003
ISBN: 80-86518-54-X

Metafora (2003) 80-86518-54-X 350

Faraon Tuthmose II. je po bojích s vetřelci z moře v deltě Nilu nesmírně oslaben, ale útěchou je mu konečné vítězství a přesvědčení, že po návratu domů bude uvítán jako slavný vojevůdce. Zdá se však, že jeho naděje nesdílejí zdaleka všichni. Jedním z prvních náznaků je odporné znesvěcení nedokončené faraonovy hrobky, o něž se prostřednictvím černé magie postarali Tuthmoseovi nepřátelé.rnFaraon se konečně znovu shledává se svou královskou manželkou Hatusu a za nadšeného jásotu davů opět stane před sochou nejvyššího z bohů, Amona.rnPřímo před jeho tváří však náhle v křečích umírá a jeho lid s hrůzou hledí na zlověstné znamení - k zemi padají krvácející holubice...rnFámy se začínají šířit rychlostí blesku, sídelní město je zachváceno panikou a královna Hatusu přísahá, že odhalí pravdu. Byl snad faraon zavražděn? Další neblahé události tomu bohužel nasvědčují, zvlášť když jednoho z vojevůdců smrtelně uštkne had a do hodovní síně je coby dar doručena - uříznutá hlava!rnFaraonova mladá vdova musí jednat. O to rychleji, že klika vedená velkým vezírem se ji snaží vyštvat z paláce a od hranic se do Egypta valí nebezpečí v podobě zuřivých válečníků sousední říše.rnS pomocí nejvyššího soudce, ctihodného Amerotkea, muže s odvážným srdcem a rozumem ostrým jako břit meče, se vydává na cestu, na jejímž konci možná čeká slavné vítězství a posvátná koruna faraonů - ale možná že také smrt.

Veve721
  28. 9. 2016, 16:58
Super kniha, moc mě bavila, docela dlouho jsem nevěděla, kdo je vrah, i když některé pasáže mě moc nebavily, ale to je individuální, popisy válek mě moc neberou.
Honey0105
  19. 9. 2010, 13:51
Chvíli jsem myslela, že tato kniha bude ještě lepší, než čtvrtý díl, kter jsem četla, ale nakonec knihy bylo docela jasné, že se sám autor ještě seznamuje s okolím. Válka, která tam bla popsána mne opravdu nefascinovala a přišlo mi, že to případ odhodilo dozadu. A i když se k němu poté Amerothke vrátil, tak už to nebylo ono. Avšak úplně poslední zvrat se mi líbil, když vrah byl ochoten nést svou vinu. Trochu jsem uvažovala o tom, kdo je vrah a měla jsem svůj tip, který nakonec byl i správný, ale tipovala jsem na základě toho, že jsem četla již čtvrtý díl a tato postava se tam již neobjevovala, tak jsem usoudila že to bude vrah.