Kniha lásky

Profil knihy je v jiném jazyce

Kniha lásky

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-551-2076-8

Ikar (2009) 978-80-551-2076-8 432

Novinárka Maureen Paschalová sa nazdávala, že po objavení evanjelia, ktoré napísala Mária Magdaléna, by mohla pokojne pracovať na svojej novej knihe. Podľa tohto evanjelia boli totiž Ježiš a Mária Magdaléna manželia. Príbeh novinárky však podnietil vlnu búrlivých, protirečivých názorov a Maureen sa odrazu stala terčom pre tých, ktorým sa jej objav nepáčil, a hrdinkou pre tých, ktorí sa jej objavom nadchýnali.
Zrazu však dostane čudný balík a nájde v ňom starý list napísaný po latinsky a podpísaný symbolom. Zistí, že jeho autorkou je výnimočná žena, ktorá sa do dejín nedostala alebo ju úmyselne vynechali – grófka Matilda Toskánska.
Čím viac sa Maureen dozvedá o grófke Matilde, bojovníčke z jedenásteho storočia, ktorá sa tajne vydala za pápeža, tým väčšmi si začína uvedomovať podivuhodné spojenia medzi sebou a historickou Matildou, spojenia, ktoré musí vystopovať až ku zdroju, aby mohla zabrániť zlým ľuďom získať Knihu lásky a naveky ju skryť pred svetom.
V románe Kniha lásky sa prelína Matildin málo známy životný príbeh s novinárkiným napínavým hľadaním, pričom sa životy oboch hrdiniek prelínajú. Maureen sa ponára do tajomstva labyrintu, do krásnych veršov Šalamúnovej Veľpiesne, do najslávnejšieho svetového umenia a architektúry... Až kým sa jej nedostane Kniha lásky do rúk a neponúkne ju aj čitateľovi.
Z New Yorku do Chartres, od tajomných katarov po vatikánske intrigy – Kathleen McGowanová nás pozýva na cestu časom a odkrýva nám neuveriteľné skutočnosti.

Kathleen McGowan Kathleen McGowan