Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Královna noci

90%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Královna noci
Autor:
Originální název: The Queen of the Night

Nejnovější vydání:
Metafora - 2007
ISBN: 978-80-7359-112-0
Počet stránek: 283
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2007) 978-80-7359-112-0 283

Řím, srpen 314 našeho letopočtu...
Město sužuje dusivé horko a v jeho útrobách začínají vřít vražedné síly. Obvykle hýčkaným a rozmazlovaným světem římských boháčů otřásá série násilných únosů mladých lidí, za než únosci žádají vysoké výkupné. A jako by to ještě nestačilo, kdosi - jednoho po druhém - barbarsky vraždí vysloužilé vojáky, kteří bojovali za císaře Konstantina u Velkého valu v severní Británii. Způsob, jakým tajemný vrah hanobí jejich těla, připomíná hrůzné praktiky Piktů, s nimiž se před mnoha lety utkávali. Bylo by snad možné, aby někdo z tehdejších zmasakrovaných nepřátel přežil a následoval své nenáviděné soky až do Říma? A co se vlastně tenkrát na hranicích odehrálo: Zda se, že někdo něco tají a nade vším se vznáší krvavý stín dávné neblahé smrti.
Energická císařovna Helena, která ve skutečnosti vládne místo svého věčně opilého syna Konstantina, je rozzuřená. Nikdo nebude terorizovat Řím a vysmívat se její moci! Povolá tedy svou nejlepší tajnou agentku Claudii, aby tyto děsivé události vyřešila. Claudia, v obyčejném životě „šedá myška" a hubatá neteř svérázného krčmáře, má však svých starostí dost. Na zahradě jejího strýce se našlo dokonale zachovalé tělo mladé křesťanky, takže Claudia musí přijít na kloub i této záhadě. Je to světice, oběť další vraždy, nebo nejnovější podvod jejího vykutáleného strýčka?
Pátrání ji zavede do nebezpečných vod politiky, do boje mezi starými kulty a novou, stále mocnější vírou: křesťanstvím. Její přítel - a snad i budoucí manžel - slavný gladiátor Murranus, se také ocitne v kolotoči podivných událostí a nastoupí do písku arény jako bojovník boží. Jenže i Claudii, přestože bojuje jenom svým důvtipem, nikoli se zbraní v ruce, může sebemenší zaváhání stát život...

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace