Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pán moru

40%
2 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pán moru
Autor:
Originální název: The Plague Lord

Nejnovější vydání:
Metafora - 2005
ISBN: 80-86518-84-1
Počet stránek: 270
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2005) 80-86518-84-1 270

Zapomeňte na současnost a na naši malou zemi, přijměte pozvání do Číny třináctého století... Nijak zvlášť bezpečno tam ovšem není. Přímo v sídelním městě nejslavnějšího mongolského vládce Kublajchána začíná kdosi vraždit. Prvními obětmi jsou příslušníci cechu městských stokařů a všichni byli zavražděni děsivým způsobem připomínajícím řádění nadpřirozených sil. Po nich následuje mnoho dalších mrtvých... Zdá se, že násilná úmrtí by mohla mít spojitost s jistou čarodějnickou sektou. Společností bílého lotosu.
Městem se šíří panika a hrůzné pověsti. Kdosi se prý snaží vyvolat z podsvětí anděla smrti Azraela, známého též pod hrůznou přezdívkou Pán moru. A jeho cílem nemá být nic menšího než epidemie tak strašlivých rozměrů, že by vyhladila veškerý život na zemi.
Když temné síly udeří na několik místech, rozhodne se Kublajchán povolat na pomoc svého přítele, jímž není nikdo jiný než slavný benátský cestovatel Marco Polo, který u jeho dvora vykonává úřad vrchního soudce. Ten se spolu s františkánským mnichem, bratrem Rafaelem, a buddhistickou mniškou Su-ling pouští do pátrání.
Děsivé vize a přízraky útočí na zdravý rozum a nikdo nemusí být tím, kým se zdá. Jde o život a o duši a zdaleka není jasné, kdo bude v závodě se smrtí rychlejší. Naši tři přátelé, nebo děsivý vyslanec pekel?

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

zelmi
40% 40% 40% 40% 40%
  31. 5. 2013, 19:15
Příběh není sice špatný, ale chybí mu spád. Než jsem si na knihu zvykla, stávalo se mi, že jsem po každém odtsavci zjišťovala, že nevím, co čtu. Asi v polovině jsme myslela, že budu muste knihu odložit, ale nakonec jsem dokázala udržet pozornost a kniha ke konci přidala trochu na čtivosti (nebo jsem si už zvykla na autorův styl). Nicméně jsem opravdu zpočátku nevěděla, co se děje a oč jde.