Pán moru

Originální název: The Plague Lord

Metafora - 2005
ISBN: 80-86518-84-1

Metafora (2005) 80-86518-84-1 270

Zapomeňte na současnost a na naši malou zemi, přijměte pozvání do Číny třináctého století... Nijak zvlášť bezpečno tam ovšem není. Přímo v sídelním městě nejslavnějšího mongolského vládce Kublajchána začíná kdosi vraždit. Prvními obětmi jsou příslušníci cechu městských stokařů a všichni byli zavražděni děsivým způsobem připomínajícím řádění nadpřirozených sil. Po nich následuje mnoho dalších mrtvých... Zdá se, že násilná úmrtí by mohla mít spojitost s jistou čarodějnickou sektou. Společností bílého lotosu.
Městem se šíří panika a hrůzné pověsti. Kdosi se prý snaží vyvolat z podsvětí anděla smrti Azraela, známého též pod hrůznou přezdívkou Pán moru. A jeho cílem nemá být nic menšího než epidemie tak strašlivých rozměrů, že by vyhladila veškerý život na zemi.
Když temné síly udeří na několik místech, rozhodne se Kublajchán povolat na pomoc svého přítele, jímž není nikdo jiný než slavný benátský cestovatel Marco Polo, který u jeho dvora vykonává úřad vrchního soudce. Ten se spolu s františkánským mnichem, bratrem Rafaelem, a buddhistickou mniškou Su-ling pouští do pátrání.
Děsivé vize a přízraky útočí na zdravý rozum a nikdo nemusí být tím, kým se zdá. Jde o život a o duši a zdaleka není jasné, kdo bude v závodě se smrtí rychlejší. Naši tři přátelé, nebo děsivý vyslanec pekel?

zelmi
  31. 5. 2013, 19:15
Příběh není sice špatný, ale chybí mu spád. Než jsem si na knihu zvykla, stávalo se mi, že jsem po každém odtsavci zjišťovala, že nevím, co čtu. Asi v polovině jsme myslela, že budu muste knihu odložit, ale nakonec jsem dokázala udržet pozornost a kniha ke konci přidala trochu na čtivosti (nebo jsem si už zvykla na autorův styl). Nicméně jsem opravdu zpočátku nevěděla, co se děje a oč jde.