Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Císařská vražda

55%
3 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Císařská vražda
Autor:
Originální název: Murder Imperial

Nejnovější vydání:
Metafora - 2004
ISBN: 80-86518-77-9
Počet stránek: 235
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2004) 80-86518-77-9 235

Myslíte si, že v každé pořádné detektivce, aby byla aspoň trochu napínavá, se musí střílet? Nebo pořádat šílené automobilové honičky? Pokud ano, autor téhle knížky vás milerád vyvede z omylu. No schválně, pojďte s námi a rozhlédněte se kolem sebe. Město se pomalu probouzí, po dláždění rachotí káry prodavačů, oddíl pretoriánské gardy pochoduje k císařskému paláci a v aréně Kolosea začínají uhrabávat písek pro nastávající hry. Kdeže jsme se to ocitli? Přece na úsvitu čtvrtého století ve „věčném městě" Římě.
Od nedávného slavného vítězství nad svým rivalem Maxentiem mu vládne císař Konstantin, první panovník, který se smířil s krutě pronásledovanou křesťanskou církví a zahrnul ji řadou výsad a privilegií. V tomto ho nadšeně podporuje jeho matka, císařovna Helena, která v podobné politice vidí způsob, jak se udržet u moci.
Příměří je však ještě čerstvé a křehké, a tak není divu, že mu nijak neprospěje série nebývale brutálních vražd, které otřesou celým městem. Kdosi zabíjí kurtizány, placené služebnice lásky, které poskytly potěšení samotnému císaři. A co víc, jejich mrtvá těla za sebou zanechává zohavená symbolem kříže, vyřezaným do masa.
Zatímco městem kolují nejnemožnější fámy, císařovna Helena se rozhodne využít služeb své nejtalentovanější vyzvědačky. Pro zbytek světa je to ovšem jen nenápadná myška Claudia, obyčejná neteř obyčejného krčmáře.
Propletenec náznaků a záhad však jako by neměl konce. Nikdo nemůže věřit nikomu a vrahem může být kdokoli. Za každým rohem může číhat zabiják s dýkou, každý pohár vína může být otrávený...
Claudia brzy na vlastní kůži zjišťuje, že i jí samé hrozí smrtelné nebezpečí. A tak zatímco prchá před neznámým útočníkem labyrintem katakomb, defilují před námi postavy a postavičky, oživující římské uličky a nálevny, fora, divadla a paláce, jako bychom je viděli před sebou. Fintivý herec Paris, Claudiin svérázný strýček Polybius, slavný gladiátor Murranus, počestná majitelka nevěstince, krčmářka, která spíš než víno umí namíchat jed... A nad tím vším se vznáší tajemný krvavý stín muže, nájemného vraha Sicaria. Čí tvář se však ve skutečnosti skrývá za jeho jménem, musí Claudia teprve vypátrat.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Janiska
40% 40% 40% 40% 40%
  13. 8. 2011, 20:37
První kniha od něj. Nic moc extra, příběh mi taky přišel nudný, nebyl tam žádný spád. Navíc mi jedn apasáž připomenula pasáž z Loukotkové - Není římského lidu :-))
Honey0105
60% 60% 60% 60% 60%
  15. 11. 2010, 21:00
Dohertyho (stejně jako mamka) mám moc ráda a hlavně v poslední době jsem si ho velice oblíbila. Tuhle knihu jsem začala číst, ale už v červenci tohoto roku a vlastně jsem se tam zasekla asi na dvacáté stránce a až po několika měsících-tento víkend- jsem se ke knize vrátila. A vlastně.. Začátek mě sice vůbec nebavil, ale pak už mě to docela bavilo. Líbila se mi postava Murranuse, ale třeba Konstantina nebo Helenu jsem si moc neoblíbila. A konec? Vlastně trošku nečekaný a na druhou stranu očekávaný. Hodnotím pouze takto, protože jeho ostatní knihy se mi zatím líbily více.
akina1
60% 60% 60% 60% 60%
  12. 10. 2010, 19:54
Mám Dohertyho velice ráda, ale tato kniha mi přišla docela nudná a bez spádu. Možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale tato kniha je nesrovnatelnná s Kacířskými léty nebo detektivkami z Egypta či Dominou, která je, stejně jako Císařská vražda, z Říma.