Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Úskalí lásky

73%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Úskalí lásky
Autor:
Originální název: Love and Freindship

Nejnovější vydání:
Leda - 2010
ISBN: 978-80-7335-233-2
Počet stránek: 198
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 36x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 48x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Leda (2010) 978-80-7335-233-2 198

Vzácný dar tvůrčího nadání vedl pero pozdější slavné spisovatelky už v útlém věku dospívajícího děvčete. Povídky z tohoto výboru vznikaly v době, kdy si Jane Austenová na psaní vlastně teprve hrála. Překvapí však čtenáře nečekanou vyzrálostí: poznáváme v nich už autorku, která vidí svět kolem sebe otevřenýma očima, umí nahlédnout až na dno lidské duše a s humorem a ironií sobě vlastními nám svá poznání zprostředkuje. Dobově oblíbená forma dopisů, kterou často volí, umocňuje dnešnímu čtenáři pocit převládajících mravů i celkové společenské atmosféry na konci 18. století.

Povídky:
- Na hradě Lesley (Lesley Castle)
- Dějiny Anglie (Od vlády Jindřicha IV. do smrti Karla I.) (The History of England, from the reign of Henry the 4th to the death of Charles the 1st)
- Tři sestry (The Three Sisters)
- Catharine neboli altánek (Catharine, or the Bower)
- Hrstka dopisů (A Collection of Letters)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Olivka
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 8. 2013, 15:45
Anglická literatura je moje "profesní úchylka" a po Jane Austen sahám ráda vždy, když mám chuť na něco oddechového a přitom stále "na úrovni". Při čtení těchto příběhů, či krátkých náčrtů možných budoucích románů jsem si povzdechla, kolik toho ještě mohla Jane napsat, neumřít tak brzy. Z tohoto souboru vynikají Dějiny Anglie, které jsou velmi vtipné a umožňují nahlédnout do autorčina smýšlení o historii vlastní země.
Ronnie
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 11. 2016, 17:21
Obsahuje spoiler spoiler Knížky tohoto typu nebyly nikdy mým šálkem kávy. Je ale pravda, že jsem se už dlouho tak nenasmála, jako u nedokončeného románu Tři sestry. :D Ta absurdní situace, kdy se dívka vdává za člověka, kterého nesnáší jen proto, aby se vdala dřív, než její sestry, byla vážně úsměvná. :D - viz její popis budoucího manžela: "Je to docela starý pán, bude mu asi dvaatřicet, a není hezký - je tak ošklivý, že se mi příčí i na něj pohledět. Je hrozně vlezlý a nikdo na světě mi není tak protivný jako on. Je velmi bohatý a skvěle by mě zabezpečil, jenomže je úplně zdravý."
Alis
40% 40% 40% 40% 40%
  12. 2. 2014, 22:58
Já musím upřímně říct, že mě toto dílo Austenové docela zklamalo. Myslím, že sice zvládla formu dopisů i vylíčení charakterů, ale poněkud pokulhává zvládnutí jednotlivých příběhů, které postrádají vyvrcholení a čím jsou kratší, tím jsou slabší. Autorce prostě "sluší" delší útvary.