Pokračování diplomacie

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Poutník - 2009
ISBN: 978-80-87246-13-9

Poutník (2009) 978-80-87246-13-9 356

Lidé osídlili už před staletími vzdálený sektor galaxie pojmenovaný Hirano, vytvořili mezihvězdné státy a navázali kontakt s jinými mimozemskými druhy.
Jenže lidé vždy zůstanou lidmi, a tak když Astonská unie a Ballingtonské společenství nezávisle na sobě objeví soustavu bohatou na vzácné suroviny, ani jedna ze stran se jí nechce vzdát. Na povrch vybublávají staré křivdy a nevraživost, a co začalo původně jako diplomatický spor, přerůstá ve vzájemné zastrašování pomocí válečných lodí. Celá situace se pomalu vymyká kontrole. (Založil/a: Alouatta Caraya)

Karlos3344
  2. 10. 2015, 9:57
Přiznám se, že před touto knížkou jsem četl všechny dostupné knížky série Honor Harrington od M. Webera. Hned na začátku této knihy autor vzdává holt právě Weberovi, a nutno dodat, že inspirace Weberem je zřetelná.
Nicméně na kvalitě knížky to nic neubírá.
Již čtu druhý díl série (Příliš blízké setkání) a trochu mě mrzí, že fakticky nenavazuje přímo dějově na tuto knížku, spíš jde jen o další příběh ze stejného prostředí. Zde se autor Weberem inspiroval nenechal. Weberova série o Honor na sebe poměrně úzce navazuje a prakticky nelze číst knížky v libovolném pořadí.