Oddechový čas

Originální název: Thyme Out

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7376-007-6

Olympia (2007) 978-80-7376-007-6 304

Manželství mladičké výtvarnice Perdity a burzovního makléře Lucase Gillespieho se po několika měsících rozpadlo. Lucas odešel k jiné ženě. Perdita se zhroutila, ale posléze našla útočiště u své bývalé chůvy, staré a velmi originální dámy jménem Kitty, která si život zpestřuje občasnou skleničkou whisky a kouřením dýmky. Kitty se svými názory a životními zkušenostmi dokáže Perditu postavit na nohy nejen psychicky, ale pomůže jí i v začátcích podnikání. Z výtvarnice se stává zahradnice, dodávající zeleninu a bylinky do několika hotelů a restaurací. V citové oblasti si však Perdita stále vybírá oddechový čas. I když už se dokázala s krachem manželství vyrovnat, stále není schopna uvažovat o navázaní nového citového pouta. Jednoho dne naloží dodávku a vyjede do místního hotelu, kam právě nastoupil nový šéfkuchař. Perdita s plnou náručí přepravek dorazí do kuchyně, a tam stojí on – šéfkuchař, bývalý burzovní makléř a exmanžel Lucas Gillespie. A Perdita v tu ránu pochopí, že oddechový čas skončil. (Založil/a: al-ma)