Palačinky s pepřem

Palačinky s pepřem Originální název: Palačinky s pepřem

Moba - 2010
ISBN: 978-80-243-3805-7

Moba (2010) 978-80-243-3805-7 224

Soňa Prokešová, aktivní a úspěšná mladá žena, je po dopravní nehodě odkázaná na invalidní vozík a jenom obtížně se přizpůsobuje nové realitě. Havárii zavinil vlivný manažer významné firmy. Nejprve vše popírá, ale pod tíhou možných důsledků nabízí Soně vyrovnání a místo ve své firmě. Ta to chápe jako příležitost dostat se blízko člověku, který jí zničil život, najít slabé místo a vyrovnat účet. Ve firmě se začnou dít zvláštní věci, vyostří se vztahy mezi rivaly, někteří lidé dostávají anonymní dopisy, nikdo nikomu nevěří... Je to Sonino dílo? Soňa se navíc stane terčem mnoha pomluv a dokonce i závisti...

Evelýny
  3. 8. 2014, 11:49
Je to příběh o ztraceném a opět nalezeném smyslu života, o tom, že něco špatného je pro něco dobré - a nebo také ne, o tom, že někdy si lidé druhou šanci nezaslouží, prostě o životních zkouškách - takových palačinkách s pepřem. Zajímavé je, že mě spíše zajímal příběh "zlého muže" ing. Spáčila než hlavní hrdinky Soni.

Knihu jsem přečetla za jeden den, ale místy mě nudila, takže jsem přeskakovala. Měla jsem ji půjčenou v elektronické podobě a dost mě překvapila četnost chyb - špatný slovosled a vynechaná slova v textu, vynechaná nabo špatná písmena ve slovech. U české autorky si asi nemůžeme stěžovat na špatný překlad. Co dělají všichni ti editoři a vydavatelé?