Umění žít

Originální název: Life Skills

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7376-008-3

Olympia (2007) 978-80-7376-008-3 273

Kombinace přepracování a pásmové nemoci vžene Julii Fairfaxovou do zasnoubení s hráčem golfu a milovníkem vína jménem Oscar. Když však pochopí, že vřelejší city chová k jeho roztomilému labradorovi než k Oscarovi samotnému, je nucena přiznat si fakt, že na celé situaci je cosi drasticky nesprávného. Se svým snoubencem se rozejde, opustí zaměstnání a od základu chce svůj život změnit. Její nová kariéra kuchařky na dvou lodích sloužících jako hotely rozhodně revoluční změnou v jejím dosavadním životě je, a přinese jí mnohem širší životní poučení, než jen jak přepravit lodě zdymadlem. Ale i při cestě po vodě Julii minulost stále dohání. Musí se vypořádat nejen s vytrvalým Oscarem (nemluvě o jeho příšerné matce a nezlomném odhodlání její vlastní matky dceru provdat), ale také s příchodem záhadného muže do svého života... (Založil/a: al-ma)

Galeana
  26. 9. 2016, 10:44
Klasická romantika, která stačí možná tak na pohodové letní čtení na pláž. Kniha sice je psaná klasickým čtivým stylem románů pro ženy, nedokázala jsem se ovšem přenést přes dětinskost a totální nelogičnost chování hrdinky. Když už si myslím, že díky "změně vzduchu" jaksi vyspěla a zmoudřela, tak mě autorka rázem uveden na správnou míru. Jediné co hlavní hrdinka dokáže je vařit. Snad ani nemá smysl zmiňovat se o mužích v románu Jejich povahám, názorům a rozvoji nedala autorka žádný prostor a vůbec si nedokáži logicky dovodit proč činí to, co činí. Samozřejmě jako vždy jejich posedlost hrdinkou nedává smysl (to snad ani není spoiler).

Kdyby se spisovatelka více věnovala vytvoření realistických charakterů postav namísto nepochybně náročnému průzkumu ohledně fungování restauračních lodí, udělala by lépe.